Dziękujemy

Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią.
Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

 

Modlitwa za dobrodziejów

Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

 

 

 

   

Ogłoszenia duszpasterskie - XXV Niedziela Zwykła

[24.09.2023 r.]
 1. Za nami wielkie święto – nawiedzenie parafii przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego wizerunku. Panu Bogu dziękujemy najpierw za to, co niewidzialne; co dokonało się w naszych sercach i z pewnością czeka na umocnienie. Dziękujemy Księdzu Arkadiuszowi Piotrowskiemu i spowiednikom za przygotowanie nas do spotkania z Matką. Nie zapominamy o tym, co było widoczne. Dziękujemy najpierw całemu zespołowi, który pod kierownictwem pani Teresy Piątkowskiej przygotował świątynię i jej otoczenie. Także strażakom, asyście, służbie liturgicznej i wszystkim przygotowującym trasę przejazdu. Po tym wszystkim, co przeżyliśmy śmiało mogę powiedzieć: Dziękuję. Jestem dumny z moich parafian.
 2. W zakrystii można jeszcze zapisać się na film z Nawiedzenia. Koszt 70 zł. Będą do odbioru 8 października
 3. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele powszechnym jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Z tej racji Ojciec święty spotyka się w Marsylii z przywódcami duchowymi i politycznymi basenu Morza Śródziemnego, by zastanawiać się jak rozwiązać jeden z najbardziej palących problemów naszych czasów. Wczoraj powiedział między innymi: „Bądźcie blisko wszystkich, zwłaszcza słabych i najuboższych, i nigdy nie pozwólcie, aby tym, którzy cierpią, zabrakło waszej uważnej i dyskretnej bliskości. W ten sposób będzie wzrastać w nich, ale także w was, wiara, która ożywia teraźniejszość, nadzieja, która otwiera na przyszłość i miłość, która trwa wiecznie”.
 4. Darem diecezji włocławskiej na Jubileusz jej 900-lecia będzie hospicjum „Jerycho”. Pod chórem są ulotki informacyjne. Może je wziąć każdy, kto zainteresowany jest projektem.
 5. Także pod chórem są broszury, informujące o zbliżającym się Synodzie. Ponieważ w przestrzeni medialnej krąży wiele nieprawdziwych informacji na jego temat zachęcam do zapoznania się z nimi. Broszury są bezpłatne.
 6. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Krzysztofa i Ryszarda Jankowskich, Teresę Widawską, Elżbietę Krygier, Agatę Gołębiewską, Olgę Sadlak, Agnieszkę Zasada, Paulinę Muchowicz, Katarzynę Wiśniewską, Jadwigę Wiśniewską i Teresę Kwiatkowską z Gorenia Dużego.
 7. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła

[17.09.2023 r.]
 1. Trwa bezpośrednie przygotowanie do nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego wizerunku. Dziś spotkania z młodzieżą i dziećmi, a wieczorem Apel Jasnogórski. Jutro o 9:00 Msza św. dla osób starszych chorych i samotnych. Po niej odwiedziny chorych w domach. Wieczorem w intencji rodzin naszej parafii.
 2. Uroczyste powitanie obrazu we wtorek, o godz. 17:30, przy remizie OSP Skrzynki, stamtąd procesja do kościoła. Tu Msza powitalna, Apel Jasnogórski, pasterka maryjna w intencji o powołania kapłańskie i zakonne. W międzyczasie czuwanie wiosek według harmonogramu.
 3. Drugi dzień nawiedzenia to godzinki, Msza dla chorych, czuwanie wiosek i Msza pożegnalna pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po niej delegacja parafian odwiezie obraz do Białotarska. Niech to będzie dla całej parafii czas odnowy, pogłębienia wiary, a udział w nabożeństwach i czuwaniu osobistym dialogiem ze Słowem Bożym i Matką Chrystusa.
 4. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła

[10.09.2023 r.]
 1. Jeszcze raz składam podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dożynek parafialnych: przygotowującym wieńce i chleby, strażakom, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, dekorującym świątynię, pomagającym przyjąć gości na plebanii – Bóg zapłać.

 2. W sobotę rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie duchowe do nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego wizerunku. Msze święte o godz. 9:00, 12:00 i 16:00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą. Wieczorem, o 20:30 różaniec i Apel Jasnogórski. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie i nauka dla młodzieży VIII klasa wzwyż; po Mszy o 12:00 dla dzieci z klas III-VII. Wieczorem, podobnie jak w sobotę, różaniec i Apel Jasnogórski. Przygotowanie i nabożeństwa w trakcie nawiedzenia będzie prowadził ks. Arkadiusz Piotrowski, salezjanin. Resztę programu podamy w następną niedzielę.

 3. Nawiedzenie wymaga także przygotowania świątyni i jej otoczenia. W Połowie tygodnia rozpoczniemy budowę tronu dla Matki Boże i pojawią się pierwsze elementy wystroju kościoła. Zadbajmy także o wystrój przydrożnych kapliczek i naszych domów. Niech pojawią się na nich flagi, a w oknach stosowne dekoracje. Natomiast w sobotę po Mszy św. o godz. 16:00 spotkanie wszystkich ministrantów.

 4. Bóg zapłać za 2 240 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na kwiaty do wystroju świątyni i 700 zł od ofiarodawców indywidualnych na nowe nagłośnienie kościoła.

 5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

A teraz prośba do konkretnych osób o podjęcie zadań w czasie nawiedzenia:

Procesja do kościoła – 19 września, godz. 17:30 – od remizy OSP Skrzynki

Obraz niosą:

 1. OSP Goreń duży – wyznacza naczelnik
 2. Ojcowie: Janusz Piotrowski, Zbigniew Żakowiecki, Piotr Pyszkowski, Janusz Nowakowski
 3. Matki: Beata Brylińska, Agnieszka Pyszkowska, Arleta Lewandowska, Halina Filipska
 4. Młodzież: Michał Kordyla, Oliwier Kruczyński, Adrian Rosiński, Sebastian Zasada
 5. OSP Skrzynki – wyznacza naczelnik

W procesji do kościoła idzie krzyż, świece, asysta z chorągwiami i feretronami.

Zabezpieczenie trasy procesji:

 1. Skrzyżowanie z drogą na Lubaty – OSP Goreń Duży
 2. Las na Czarnem – OSP Skrzynki

Powitanie w kościele:

 1. W imieniu rodzin: Kamila i Krzysztof Gontarkowie z dziećmi
 2. W imieniu rady parafialnej: Małgorzata Kafarska
 3. W imieniu młodzieży i służby liturgicznej: Jan Chojnacki

Pożegnanie obrazu – 20 września, godz. 16:00

 1. W imieniu młodzieży: Marta Karłowska
 2. W imieniu ministrantów: Oskar Szulczewski
 3. W imieniu rodzin: Joanna Rydz

Delegacja do Białotarska:

 1. Ewa Pietruszewska
 2. Jędrzej Tomaszewski
 3. Longina Wojciechowska

Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła

[3.09.2023 r.]
 1. Dziś, przyzywając wstawiennictwa Błogosławionej Bronisławy, dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Przyniesione przed ołtarz symboliczne wieńce i chleby niech będą znakiem wdzięczności, ale i gotowości dzielenia się owocami pracy rąk ludzkich z naszymi bliźnimi.
 2. W tym tygodniu, w piątek. Kościół obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na czas obchodu w Polsce nazywane jest ono Matki Bożej Siewnej. Na Mszę świętą przynosimy do świątyni do poświęcenia ziarno, modląc się o błogosławieństwo w jesiennych pracach polowych.
 3. W sobotę OSP Goreń Duży świętować będzie swoje stulecie i poświęcenie nowego wozu bojowego. Druhom strażakom składamy gratulacje i składamy tradycyjne życzenia: tyle powrotów, ile wyjazdów.
 4. Za dwa tygodnie, w sobotę, rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego wizerunku. Do każdej rodziny dotarł, lub dotrze w najbliższych dniach, program przygotowania i nawiedzenia. Już dziś módlmy się o to, by spotkanie z Maryją przyniosło owoc odrodzenia życia wiary w naszej parafii.
 5. Bóg zapłać za 550 zł złożone przez ofiarodawców indywidualnych na nowe nagłośnienie świątyni. Przy okazji przypominam, że dzisiejsza taca przeznaczona jest na udekorowanie kościoła na nawiedzenie Matki Bożej.
 6. O posprzątanie i przystrojenie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Annę Matusiak, Iwonę Matusiak, Elżbietę Lazarowską, Henrykę Pawlak, Tomasza Pawlaka, Joannę Rydz, Renatę Wiśniewską i Urszulę Wiśniewską z Gorenia Dużego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie - XXI Niedziela Zwykła

[27.08.2023 r.]
 1. Powoli zbliża się koniec wakacji. Naszym gościom życzymy bezpiecznych powrotów i błogosławieństwa Bożego w pracy i szkole. Spędzających ten tydzień w Skrzynkach zapraszamy w przyszłą niedzielę na dożynki parafialne.
 2. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. Także w piątek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie rady parafialnej, przedstawicieli OSP i osób odpowiedzialnych za dekorację Kościoła, w sprawie nawiedzenia parafii przez Matkę Bożą w kopii jasnogórskiego wizerunku.
 4. W przyszłą niedzielę doroczna uroczystość ku czci błogosławionej Bronisławy, połączona z parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne plony. Delegacje z wieńcami i chlebami gromadzą się przed kościołem o godz. 11:50. Uroczysta suma o godz. 12:00. Zapraszam asystę, straż pożarną, dziewczynki do sypania kwiatów, służbę liturgiczną, oraz wszystkich parafian i gości. Po Sumie, przed świątynią, podzielimy się pobłogosławionym chlebem.
 5. Bóg zapłać za 2 061 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, na inwestycje parafialne. Dziękuję p. Jerzemu Matusiakowi za wymalowanie zakrystii, p. Darkowi Woźniakowi za odnowienie drzwi wejściowych do kościoła i Marcie Karłowskiej za odnowienie ogrodzenia przy krzyży misyjnym.
 6. Taca odpustowa przeznaczona jest na udekorowanie kościoła na nawiedzenie Matki Bożej.
 7. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Wiesławę Rudzińską, Lucynę Matusiak, Teresę Karłowską, Joannę Karłowską, Krystynę Zielińską, Mirosławę Grudzińską, Jadwigę Zielińską, Emilię Woźniak i Teresę Rusicką z Gorenia Dużego.

 

 
MSZE ŚWIĘTE

Niedziela i święta nakazane (IX – V): 900, 1200
Niedziela i święta nakazane (VI – VIII): 800, 1000, 1200
Dni powszednie (IV – IX): 1800
Dni powszednie (X – III): 1700

ODPUSTY

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła: 29.06
Doroczna uroczystość ku czci bł. Bronisławy połączona z dożynkami parafialnymi: pierwsza niedziela września

DROGA KRZYŻOWA

Piątki Wielkiego Postu: 1700

GORZKIE ŻALE

Niedziela Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie: 900

NABOŻEŃSTWA MAJOWE I CZERWCOWE

dni powszednie po Mszy Świętej: 1800
w niedzielę po Mszy Świętej: 900

RÓŻANIEC

dni powszednie po Mszy Świętej: 1700
w niedzielę po Mszy Świętej: 900

 

 

ogloszenia

 

 

intencje

 

 

kancelaria

 

 

 

CZYTELNIA

 

WLewandowski

Zdaniem Proboszcza...

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Nurtują Cię pytania związane z wiarą? Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją opnią na zawsze aktualne tematy. 

 

Najnowsze artykuły na: wiara pl

 

 

Kontakt:

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skrzynkach
Skrzynki 31
87-821 Baruchowo
woj. kujawsko-pomorskie
pow. włocławski
gm. Baruchowo
Numer konta: BS Kowal 15 9557 0006 0017 3241 2000 0001

Proboszcz parafii: ks. Włodzimierz Lewandowski

Kancelaria czynna: godzinę przed wieczorną Mszą świętą.
Tel.: +48 54 284 59 28
E-mail: proboszcz@parafiaskrzynki.pl