Strona główna » Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

[ 5.06.2022 r. ]​

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. To dzień, w którym wierzący mocniej niż zwykle uświadamiają sobie, że zostali posłani do świata w mocy Ducha Świętego, by głosić Ewangelię. To także dzień szczególnej modlitwy w intencji o jedność Kościoła, której Duch Święty jest sprawcą.

2. Tydzień między Zesłaniem Ducha Świętego a uroczystością Trójcy Świętej, to ostatnie dni, by odbyć spowiedź wielkanocną. Taka możliwość jest każdego dnia w tygodniu, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

3. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Każdego dnia modlimy się o to, by Jezus kształtował nasze serca miłością, wypływającą z Jego przebitego Serca.

4. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.