Strona główna » XII Niedziela Zwykła​

XII Niedziela Zwykła​

[ 19.06.2022 r. ]​
  1. W atmosferze skupienia i modlitwy przeżyliśmy w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W jej przygotowanie zaangażowało się wiele osób: budujący i przystrajający ołtarze, straż pożarna, asysta, dzieci sypiące kwiaty, służba liturgiczna. Im wszystkich wyrażamy wdzięczność. Angażowali się na chwałę Bożą, ale i nasz duchowy pożytek.
  2. W tak zwanej oktawie Bożego Ciała gromadzimy się wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i każdego dnia, do czwartku, uwielbiamy Go w procesji eucharystycznej. Na zakończenie oktawy tradycyjne święcenie wianków.
  3. Zakończenie oktawy zbiega się z uroczystością Narodzin św. Jana Chrzciciela. Ta bowiem, gdy zbiega się z uroczystością Serca Pana Jezusa, przenoszona jest w kalendarzu liturgicznym na dzień poprzedzający. Natomiast w piątek odnowimy nasze zawierzenie Boskiemu Sercu Jezusa.
  4. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Józefa Gozdowskiego, Henryka Guzińskiego, Marka Gospodarowicza, Jana Krajewskiego, Ryszarda Piątkowskiego, Łukasza Muszyńskiego, Teresę Piątkowską, Marcina Wilińskiego, Kazimierza Doleszczaka, Tomasza Doleszczaka i Piotra Ogińskiego z Czarnego.