W tym roku uroczystość odpustowa ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła miała szczególny charakter. Dokładnie tego samego dnia, przed sześćdziesięciu laty, została poswięcona ówczesna kaplica filialna w Skrzynkach, która od 6 lutego 1972 roku stała się kościołem parafialnym. Po szczęśdziesięciu latach było za co Panu Bogu dziękować.

Uroczystości przewodniczył dziekan kowalski, ks. kanonik Piotr Głowacki. Razem z nim stanęli przy ołtarzu rodacy z parafii - ks. infułat Marian Bronikowski i ks. proboszcz Artur Krzyżanowski.

Mszę świętą poprzedził mini recital poetycki pana Jana Nowickiego, po którym z koncertem wystąpił chór Canto, pod dyrekcją pana Mariana Szczepańskiego. Prawdziwa uczta dla ducha.

Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele władz samorządowych: pan starosta Kazimierz Kaca i pan wójt gminy Baruchowo Stanisław Sadowski. Pierwszy ufundował dla parafii kielich mszalny, drugi mszał. Dla parafian była to również okazja za wykonane ostatnio prace wokół świątyni: parking i nowa droga na cmentarz. Obie inwestycje bez pomocy samorzadowców nie byłyby mozliwe do zrealizowania.

Dziękowaliśmy także za troszczących się o kościół parafian i wspierających nas wczasowiczów, zwanych często parafianami adoptowanymi. To głównie dzięki ich zaangazowaniu i ofiarności gołe mury, w jakich modlono się w roku 1958, przeobrażały się z czasem w sprzyjającą modlitwie i oddawaniu chwały Bogu świątynią.

Poniżej fotorelacja z uroczystości przygotowana jak zwygle przez panią Dorotę Pyszkowską.