Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła to święto patronalne naszej parafii. Jego historia sięga początków świątyni. Pierwszego jej poświęcenia dokonano 29 czerwca 1958 roku. Prawdopodobnie był to jeden z pierwszych w Polsce kościołów wybudowanych nielegalnie. Gdy kilkanaście lat później, w 1972 roku, tworzono parafię, ówczesny ordynariusz włocławski, ksiądz biskup Jan Zaręba zdecydował, że na pamiętke tamtego wydarzenia święci Piotr i Paweł będą patronami Kościoła i parafii. Z tej okazji rodzina państwa Witkowskich ze Skrzynek ufundowała obraz do dziś wiszący na ścianie świątyni.

W tym roku uroczystości odpustowej przewodniczył ksiądz Marcin Lewandowski, wychowawca młodzieży z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Poniżej uroczystość w obiektywie parafialnej reporterki.