Pierwsza niedziela września tradycyjnie przeżywana jest w naszej parafii pod znakiem wspomnienia bł. Bronisławy i dziękczynienia za plony. Przypomnijmy: obraz błogosławionej jest jednym z pierwszych elementów wyposażenia naszej świątyni. Zamówiony został w Warszawie jeszcze przed ukończeniem budowy. Od lat w dniu jej wspomnienia przynosimy do świątyni wieńce i chleby dożynkowe.

W tym roku wieńce przygotowali: Jan Miller i Sławomir Czerwiński z sołectwa Skrzynki; Henryk Kruszewski i Józef Adamczewski z sołectwa Okna; Paweł Grabski i Jarosław Rybicki z sołectwa Goreń; Andrzej Włodarzewski i Daniel Suwała z sołectwa Krzewent.

Chleby dożynkowe: Arkadiusz Michalski, Krzysztof Wawrzyński, Roman Musiał, Ilona Zielińska, Zbigniew Żakowiecki, Józef Rudziński i Arkadiusz Pyszkowski.

Fotorelację z uroczystości przygotowała Dorota Pyszkowska.