Oprócz procesji tradycyjnie przynieśłiśmy do świątyni wianki, uplecione ze świeżych kwiatów i ziół. Znak dzięczynienia Panu Bogu za to, że pole rodzi, sady zaczynają owocować, kwiaty i ziła cieszą oko. A wszystko razem wlewa w serce czzlowieka nadzieję i każe śpiewać: "O, Panie nasz, Panie, jak przedziwne jest imię Twoje po całej ziemi (...) Kimże jest człowiek, że o nim pamiętasz.

Cieszy, że w tym dniu pojawili się w kościele dorośli, młodzież i dzieci.

 

Jak zwykle w ferie grupa ministrantów z naszej parafii wyjechała w Gorce, do Zasadnego, na zimowisko. Pogoda i humory dopisały. W pierwszym dniu wyruszyliśmy na wyprawę kondycyjną. Gorc został zdobyty. Od wtorku zaczęło się szusowanie. Przyjazny ośrodek w Kluszkowcach służył swoją infrastrukturą (8 wyciągów, 9 tras narciarskich), wsparciem instruktorów i ratowników GOPR oraz sprzętem. Mogliśmy czuć się bezpieczni, doskonalić swoje umiejętności i czerpać radość z jazdy na nartach. Doskonałe widoki dodawały uroku białemu szaleństwu. Państwo Kurzejowie w Zasadnem troszczyli się o to, by nasze żołądki zawsze były pełne. Wieczorami szliśmy do kaplicy pamiętając o słowach świętego Jana Pawła II, skierowanych do mlodych w Nowym Targu w 1979 roku: "Odpocząć znaczy począć się na nowo". 

Przy okazji dziękujemy Urzędowi Gminy Baruchowo za użyczenie samochodu i finansowe wsparcie naszego wyjazdu.

Poniżej krótka relacja z naszego tygodniowego pobytu w górach.

 

Pomyśl ile niespełnionych marzeń łączy z soba pożegnanie gór... Już nie znikną góry z twoich wspomnień.... Szumu jodeł nie da się zapomnieć, będziesz do nich wracał w swoich snach... Bus powoli zjeżdżał drogą z Zasadnego do Kamienicy. Oczy błądziły gdzieś po znikających górach. Żegnaliśmy je nucąc tę piosenkę...

W sobotę, 7 grudnia, odbył się kolejny etap ministranckich rozgrywek w piłkę halową. Nasza drużyna, w takim samym składzie jak poprzednio, zdobyła pierwsze miejsce i będzie walczyć po Nowym Roku o tytuł mistrza diecezji. Również tytuł najlepszego bramkarza turnieju powędrował do naszej parafii. Ministrantom gratulujemy i zyczymy kolejnych awansów.

Oto co działo się w Lipnie:

16 listopada 2019 roku rozegrane zostały mistrzostwa ministrantów dekanatu kowalskiego w piłkę halową. Grało sześć zespołów w trzech grupach wiekowych. Ministranci z naszej parafii grali w grupie wiekowej 1999 - 2003. Po bardzo dobrej grze wygrali z ministrantami z parafii Kłotno wynikiem 2:0 i awansowali na poziom rejonu włocławskiego.

Skład zespołu:

  1. Szymon Doleszczak (20) - kapitan zespołu
  2. Kacper Deicki (1) - bramkarz
  3. Adam Pawlak (11)
  4. Oskar Szulczewski (99)
  5. Patryk Stasiak (3)
  6. Adam Włodarski (14)
  7. Jakub Czajkowski (4)
  8. Paweł Pyszkowski (10)
  9. Kacper Ziółkowski (8)

Poniżej krótka fotorelacja z turnieju.

Pierwsza niedziela września tradycyjnie poświęcona jest w naszej parafii błogosławionej Bronisławie, której obraz towarzyszy naszej modlitwie od momentu powstania świątyni. W tym dniu przynosimy także wieńce dożynkowe - znak dziękczynienia, składanemu Panu Bogu za zebrane plony. Cztery wieńce jak czterech ewangelistów, zdobiących drzwi tabernakulum i podstawę monstrancji, przygotowane zostały przez sołectwa Skrzynki, Okna, Goreń Duży i Krzewent. A przedstawiciele każdej z wiosek przynieśli chleby, którymi podzielono się przed kościołem po zakończeniu uroczystości. By każdy ze świętujących pamiętał, że chrześcijanin ma byc dobry jak chleb...

Fotorelacja jak zwykle przygotowana przez panią Dorotę Pyszkowską.