W sobotę, 7 grudnia, odbył się kolejny etap ministranckich rozgrywek w piłkę halową. Nasza drużyna, w takim samym składzie jak poprzednio, zdobyła pierwsze miejsce i będzie walczyć po Nowym Roku o tytuł mistrza diecezji. Również tytuł najlepszego bramkarza turnieju powędrował do naszej parafii. Ministrantom gratulujemy i zyczymy kolejnych awansów.

Oto co działo się w Lipnie:

16 listopada 2019 roku rozegrane zostały mistrzostwa ministrantów dekanatu kowalskiego w piłkę halową. Grało sześć zespołów w trzech grupach wiekowych. Ministranci z naszej parafii grali w grupie wiekowej 1999 - 2003. Po bardzo dobrej grze wygrali z ministrantami z parafii Kłotno wynikiem 2:0 i awansowali na poziom rejonu włocławskiego.

Skład zespołu:

1. Szymon Doleszczak (20) - kapitan zespołu
  2. Kacper Deicki (1) - bramkarz
  3. Adam Pawlak (11)
  4. Oskar Szulczewski (99)
  5. Patryk Stasiak (3)
  6. Adam Włodarski (14)
  7. Jakub Czajkowski (4)
  8. Paweł Pyszkowski (10)
  9. Kacper Ziółkowski (8)

Poniżej krótka fotorelacja z turnieju.

Pierwsza niedziela września tradycyjnie poświęcona jest w naszej parafii błogosławionej Bronisławie, której obraz towarzyszy naszej modlitwie od momentu powstania świątyni. W tym dniu przynosimy także wieńce dożynkowe - znak dziękczynienia, składanemu Panu Bogu za zebrane plony. Cztery wieńce jak czterech ewangelistów, zdobiących drzwi tabernakulum i podstawę monstrancji, przygotowane zostały przez sołectwa Skrzynki, Okna, Goreń Duży i Krzewent. A przedstawiciele każdej z wiosek przynieśli chleby, którymi podzielono się przed kościołem po zakończeniu uroczystości. By każdy ze świętujących pamiętał, że chrześcijanin ma byc dobry jak chleb...

Fotorelacja jak zwykle przygotowana przez panią Dorotę Pyszkowską.

Za nami uroczystość ku czci Patronów naszej parafii. Uroczystą sumę w intencji parafian odprawił ks. Cezary Garnuszek, od wtorku wikariusz w parafii św. Urszuli w Kowalu. W jej przygotowanie jak zwykle włączyła sie służba liturgiczna, asysta, straż pożarna. Kościół udekorowały rodziny z Gorenia Dużego.

Poniżej fotorelacja, przygotowana przez panią Dorotę Pyszykowską.

Na zakończenie oktawy Bożego Ciała święci się wianki. To długa polska tradycja. Plecione są przede wszystkim z ziół, choć dla ozdoby dodaje się także kwiaty. Celebrans błogosławi je na zakończenie Mszy świętej dziękując za pierwociny zieleni tego roku i prosząc, by Bóg tegoroczne plony zachował od wszelkich nieszczęść.

W krótkiej fotorelacji prezentujemy wianki zdobiące ołtarz, a także przyniesione przez dorosłych i dzieci.