Strona główna » Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie

[ 29.05. 2022 r. ]​
1.   Różaniec o pokój

Kończy się maryjny maj. Ojciec święty pragnie, by zakończyć go różańcową modlitwą o pokój. Będzie jej przewodniczył we wtorek, o godz. 18:00, w rzymskiej Bazylice Matki Bożej Większej. Do modlitwy włączą się sanktuaria świata, w tym Jasna Góra i będzie transmitowana przez media. Włączymy się do niej, odmawiając różaniec w naszej świątyni.

2.   Nabożeństwa czerwcoweW czerwcu czcimy w sposób szczególny Najświętsze Serce Jezusa. Każdego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. 
3.   Zesłanie Ducha Świętego

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Wielkanocy. To dzień szczególnej modlitwy o jedność Kościoła i ducha misyjnego wśród wierzących. W naszej parafii zaczyna się porządek wakacyjny, to znaczy Msze święte niedzielne o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.
4.   Rodziny zastępcze
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Więcej informacji na ten temat w kancelarii parafialnej.
5.   Sprzątanie kościołaO Posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę Pawła Wawrzyńskiego, Andrzeja Pietruszewskiego, Romana Sakowskiego, Andrzeja Turskiego, Janinę Sakowską, Grzegorza Sakowskiego, Alinę Wawrzyńską i Pawła Wawrzyńskiego z Czarnego-Radziszewa.
6.   Prasa KatolickaPod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.​