Strona główna » Uroczystość Trójcy Świętej​

Uroczystość Trójcy Świętej​

[ 12.06.2022 r. ]​
  1. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Każdego dnia modlimy się o to, by Jezus kształtował nasze serca miłością, wypływającą z Jego przebitego Serca.
  2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W czwartek, po dwuletniej przerwie, Jezus Chrystus ukryty w Hostii, wyjdzie w uroczystej procesji na drogi naszych miast i wiosek, by błogosławić naszym domom i zagrodom. Procesja jest także przypomnieniem, że ten Jezus, którego adorujemy chce być przede wszystkim pokarmem dla naszej duszy i ciała
  3. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10:00. Ołtarze tradycyjnie u państwa Tomaszewskich, Witkowskich, Gątarków i przy kościele. Zapraszam asystę, straż pożarną, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów, oraz wszystkich parafian i odpoczywających w tym czasie nad jeziorami gości.
  4. W godz. 10:45 do 12:00, od skrzyżowania z żużlówką w lesie na Czarnem, do skrzyżowania z drogą na Lubaty, wstrzymany zostanie ruch samochodowy. Objazd wyznaczony będzie przez las.
  5. Próba dla dzieci sypiących kwiaty we wtorek i środę, po Mszy świętej wieczornej. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy wieczornej; w niedzielę po sumie.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W zakrystii wydany specjalnie z okazji Uroczystości Bożego Ciała numer Gościa Niedzielnego ekstra. Zachęcam do lektury.