XXIX Niedziela Zwykła - ogłoszenia parafialne
[20.10.2024]
- Dzisiejsza niedziela, w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny. Jego hasłem są słowa: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. W okolicznościowym Orędziu Franciszek napisał: Głosząc światu „piękno zbawczej miłości Boga objawionej w Jezusie Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym” (Evangelii gaudium, 36), uczniowie-misjonarze czynią to z radością, cierpliwością, uprzejmością, które są obecnymi w nich owocami Ducha Świętego (por. Ga 5, 22); nie na siłę, bez przymusu, prozelityzmu; zawsze z bliskością, współczuciem i czułością, które odzwierciedlają Boży sposób bycia i działania.
- Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia gromadzimy się w świątyni, by rozważając tajemnice naszego zbawienia wypraszać łaski potrzebne światu, Kościołowi, naszej Ojczyźnie i naszym rodzinom. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
- Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Porządkując groby pamiętajmy nie tylko o ich najbliższym otoczeniu ale i o tym, do czego służą ustawione przed bramą pojemniki. W zakrystii i kancelarii można zamówić tradycyjne wypominki za zmarłych. Przypominam o obowiązku wnoszenia opłat za wywóz śmieci z cmentarza.
- Bóg zapłać za 441 zł, złożone w ubiegła niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia.



