VIII Niedziela Zwykła - ogłoszenia parafialne
[2.03.2025]
- Trwa pobyt Ojca Świętego Franciszka w klinice Gemelli. Cały Kościół trwa na modlitwie w jego intencji. Każdego dnia, o godz. 21:00, na Placu Świętego Piotra odmawiany jest różaniec. Podobnie w rozsianych na całym świecie sanktuariach. Zachęcam do włączania się do wielkiego wołania o powrót papieża do zdrowia.
- W środę rozpoczynamy Wielki Post. W okolicznościowy Orędziu papież stawia nam trzy pytania: „czy mam w sobie przekonanie, że Bóg przebacza moje grzechy? A może zachowuję się tak, jakbym mógł zbawić się sam? Czy pragnę zbawienia i wzywam Bożej pomocy, aby go dostąpić?” Niech poszukiwanie nań odpowiedzi naznaczy wielkopostny trud nawrócenia.
- Msze święte w Środę Popielcową o godz. 9:00 i 17:00. Przypominam, że osoby do 60. roku życia obowiązuje post ilościowy (jeden posiłek do syta w ciągu dnia) – jakościowy (wstrzymanie się od pokarmów mięsnych); powyżej 60. roku tylko post jakościowy.
- Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:00; Gorzkie Żale w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 9:00. Niech będą czasem modlitwy o nawrócenie tych, którzy odeszli od Kościoła oraz modlitwy o pokój na świecie.
- W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od. Godz. 16:15.
- Dziś, po Mszy św. o godz. 9:00, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
- Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Kostrzewski, kawaler z Bolechówka i Michalina Piątkowska, panna z Czarnego – zapowiedź pierwsza.



