Dziękujemy

Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią.
Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.

VI Niedziela Wielkanocy - ogłoszenia parafialne

[5.05.2024]
  1. VI Niedziela Wielkanocy to nie tylko przypomnienie przykazania miłości. Słowo, czytane dziś w świątyniach, przypomina, że jesteśmy ludem przez Boga wybranym, a naszym największym przywilejem jest przyjaźń, do której zaprasza nas Pan Zmartwychwstały.
  2. Maj tradycyjnie gromadzi nas na modlitwie maryjnej. W świątyniach i przy figurkach śpiewamy Litanię Loretańską i pieśni maryjne. Papież Franciszek prosi, by tę modlitwę ofiarować w intencji o pokój, a nasz biskup Krzysztof zachęca do modlitwy o powołania kapłańskie.
  3. Dziś radość w naszej parafii. Trzynaścioro dzieci po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczyło we Mszy świętej. Otaczamy ich naszą modlitwą prosząc, by pielęgnowały przyjaźń z Jezusem, a rodzicom dziękujemy za dar ołtarza – nowy ornat i stułę. Dzieci, w tak zwanym białym tygodniu, będą przychodziły do kościoła na Mszę świętą o godz. 18:00
  4. Natomiast w przyszłą niedzielę kolejna grupa dzieci przeżywać będzie rocznicę swojej Pierwszej Komunii św. Msza święta o godz. 9:00. Dzieci przyjdą na spotkania we wtorek, środę i czwartek, na godz. 16:00. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed wieczorną Mszą św.
  5. Dziś, po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kolejne w przyszłą niedzielę, także po sumie.
  6. Ustalony został plan wizytacji księdza biskupa w naszej parafii, która odbędzie się w czwartek, 23 maja. O godz. 16:45 nawiedzenie cmentarza; o 17:00 Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Po nie jest spotkanie z radą parafialną. Około 18:30 spotkanie i modlitwa z rodziną, wychowującą niepełnosprawne dziecko. Po spotkaniu ksiądz biskup będzie przewodniczył nabożeństwu majowemu przy figurce na Oknach.
  7. Tydzień po wizytacji Boże Ciało. By nie zostawiać wszystkiego na ostania chwilę o przygotowanie ołtarzy proszę: strażacki – OSP Skrzynki; u p. Witkowskich – Goreń od p. Czapskich; u p. Gątarków – Krzewent od p. Dedo; przy kościele – Okna.
  8. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Papieska intencja modlitewna na miesiąc maj

Niedziela i święta nakazane (IX – V): 900, 1200
Niedziela i święta nakazane (VI – VIII): 800, 1000, 1200
Dni powszednie (IV – IX): 1800
Dni powszednie (X – III): 1700

ODPUSTY

Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła: 29.06
Doroczna uroczystość ku czci bł. Bronisławy połączona z dożynkami parafialnymi: pierwsza niedziela września

DROGA KRZYŻOWA

Piątki Wielkiego Postu: 1700

GORZKIE ŻALE

Niedziela Wielkiego Postu po Mszy św. o godzinie: 900

NABOŻEŃSTWA MAJOWE I CZERWCOWE

dni powszednie po Mszy Świętej: 1800
w niedzielę po Mszy Świętej: 900

RÓŻANIEC

dni powszednie po Mszy Świętej: 1700
w niedzielę po Mszy Świętej: 900

ogloszenia

intencje

kancelaria

CZYTELNIA

WLewandowski

Zdaniem Proboszcza...

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Nurtują Cię pytania związane z wiarą? Serdecznie zapraszam do zapoznania się z moją opnią na zawsze aktualne tematy.

Najnowsze artykuły na: wiara pl

Kontakt:

Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Skrzynkach
Skrzynki 31
87-821 Baruchowo
woj. kujawsko-pomorskie
pow. włocławski
gm. Baruchowo
Numer konta: BS Kowal 15 9557 0006 0017 3241 2000 0001

Proboszcz parafii: ks. Włodzimierz Lewandowski

Kancelaria czynna: godzinę przed wieczorną Mszą świętą.
Tel.: +48 54 284 59 28
E-mail: proboszcz@parafiaskrzynki.pl