Strona główna » Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła

[ 3.07.2022 r. ]

1.    Lato przywitało nas upałami i burzami. Modlimy się, by Opatrzność uchroniła plony przed zniszczeniem, a odpoczywającym dała sprzyjającą pogodę. Witamy gości wakacyjnych i życzymy udanego wypoczynku. Jak zwykle zapraszamy do odwiedzin naszego kościoła. Msze święte w tygodniu o godz. 18:00, sakrament pojednania pół godziny przed Mszą świętą.
2.    W środę przeżyliśmy piękną i wzruszającą uroczystość odpustu i prymicji ks. Przemysława Szczepaniaka. Dziękuję za pięknie przystrojony kościół, dobrze przygotowaną liturgię, zaangażowanie asysty, straży pożarnych i dzieci sypiących kwiaty.
3.    Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mariusz Milczarek, kawaler z Trzebowa i Karolina Jankowska, panna ze Świątkowic, zapowiedź pierwsza.
4.    O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Antoniego Jasiakiewicza, Beatę Ziółkowską i Romana Staniszewskiego z Okien; Pawła Jankowskiego (spod szkoły), Andrzeja Deickiego, Halinę Mechuła i Pawła Jankowskiego (ze szkoły).
5.    Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

XIII Niedziela Zwykła

[ 26.06.2022 r. ]

1.    W czwartek zakończyliśmy tydzień eucharystyczny w naszej parafii. Dziękuję asyście, strażom pożarnym, dzieciom i służbie liturgicznej.  Cieszymy się, że jest w parafii grupa osób, podtrzymujących tradycję plecenia wianków, będących dziękczynieniem za zrodzone w tym roku dary Boże.
2.    W środę Kościół obchodzi Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To równocześnie święto patronów naszej parafii. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12:00. Liturgii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Przemysław Szczepaniak. Będzie to jego Msza prymicyjna w naszej parafii. Zapraszam parafian i gości, a w szczególności asystę, straże pożarne, dziewczynki do sypania kwiatów i służbę liturgiczną
3.    W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od godziny 17:00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.
4.    O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę mieszańców Trzebowa.
5.    Jak zwykle z wyprzedzeniem zwracam się z prośbą o przygotowanie wieńców i chlebów na tegoroczne dożynki parafialne:
•    Wieńce: sołectwo Skrzynki – Sławomir Krajewski i Jacek Wiliński; sołectwo Okna – Zdzisław Ostrowski i Józef Gozdowski; sołectwo Goreń – Konrad Gołębiewski i Maciej Sadlak; sołectwo Krzewent – Dariusz Jabłoński i Józef Lewandowski.
•    Chleb: Skrzynki – Marcin Paczkowski; Czarne-Radziszewski – Piotr Ogiński; Trzebowo – Marek Włodarzewski; Okna – Piotr Filipski; Dębowo – Roman Justyński; Lubaty – Danuta Ogińska; Goreń – Krzysztof Kaźmierski; Krzewent – Andrzej Włodarzewski
6.    Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

XII Niedziela Zwykła
[ 19.06.2022 r. ]
  1. W atmosferze skupienia i modlitwy przeżyliśmy w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. W jej przygotowanie zaangażowało się wiele osób: budujący i przystrajający ołtarze, straż pożarna, asysta, dzieci sypiące kwiaty, służba liturgiczna. Im wszystkich wyrażamy wdzięczność. Angażowali się na chwałę Bożą, ale i nasz duchowy pożytek.
  2. W tak zwanej oktawie Bożego Ciała gromadzimy się wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i każdego dnia, do czwartku, uwielbiamy Go w procesji eucharystycznej. Na zakończenie oktawy tradycyjne święcenie wianków.
  3. Zakończenie oktawy zbiega się z uroczystością Narodzin św. Jana Chrzciciela. Ta bowiem, gdy zbiega się z uroczystością Serca Pana Jezusa, przenoszona jest w kalendarzu liturgicznym na dzień poprzedzający. Natomiast w piątek odnowimy nasze zawierzenie Boskiemu Sercu Jezusa.
  4. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Józefa Gozdowskiego, Henryka Guzińskiego, Marka Gospodarowicza, Jana Krajewskiego, Ryszarda Piątkowskiego, Łukasza Muszyńskiego, Teresę Piątkowską, Marcina Wilińskiego, Kazimierza Doleszczaka, Tomasza Doleszczaka i Piotra Ogińskiego z Czarnego.

Uroczystość Trójcy Świętej

[ 12.06.2022 r. ]

  1. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Każdego dnia modlimy się o to, by Jezus kształtował nasze serca miłością, wypływającą z Jego przebitego Serca.
  2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W czwartek, po dwuletniej przerwie, Jezus Chrystus ukryty w Hostii, wyjdzie w uroczystej procesji na drogi naszych miast i wiosek, by błogosławić naszym domom i zagrodom. Procesja jest także przypomnieniem, że ten Jezus, którego adorujemy chce być przede wszystkim pokarmem dla naszej duszy i ciała
  3. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 10:00. Ołtarze tradycyjnie u państwa Tomaszewskich, Witkowskich, Gątarków i przy kościele. Zapraszam asystę, straż pożarną, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów, oraz wszystkich parafian i odpoczywających w tym czasie nad jeziorami gości.
  4. W godz. 10:45 do 12:00, od skrzyżowania z żużlówką w lesie na Czarnem, do skrzyżowania z drogą na Lubaty, wstrzymany zostanie ruch samochodowy. Objazd wyznaczony będzie przez las.
  5. Próba dla dzieci sypiących kwiaty we wtorek i środę, po Mszy świętej wieczornej. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy wieczornej; w niedzielę po sumie.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W zakrystii wydany specjalnie z okazji Uroczystości Bożego Ciała numer Gościa Niedzielnego ekstra. Zachęcam do lektury.

Zesłanie Ducha Świętego

[ 5.06.2022 r. ]

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. To dzień, w którym wierzący mocniej niż zwykle uświadamiają sobie, że zostali posłani do świata w mocy Ducha Świętego, by głosić Ewangelię. To także dzień szczególnej modlitwy w intencji o jedność Kościoła, której Duch Święty jest sprawcą.

2. Tydzień między Zesłaniem Ducha Świętego a uroczystością Trójcy Świętej, to ostatnie dni, by odbyć spowiedź wielkanocną. Taka możliwość jest każdego dnia w tygodniu, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

3. Trwają nabożeństwa czerwcowe. Każdego dnia modlimy się o to, by Jezus kształtował nasze serca miłością, wypływającą z Jego przebitego Serca.

4. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.


Wniebowstąpienie Pańskie

[ 22.05. 2022 r. ]

1.   Różaniec o pokój

Kończy się maryjny maj. Ojciec święty pragnie, by zakończyć go różańcową modlitwą o pokój. Będzie jej przewodniczył we wtorek, o godz. 18:00, w rzymskiej Bazylice Matki Bożej Większej. Do modlitwy włączą się sanktuaria świata, w tym Jasna Góra i będzie transmitowana przez media. Włączymy się do niej, odmawiając różaniec w naszej świątyni.

2.   Nabożeństwa czerwcowe

W czerwcu czcimy w sposób szczególny Najświętsze Serce Jezusa. Każdego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

 3.   Zesłanie Ducha Świętego

Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Wielkanocy. To dzień szczególnej modlitwy o jedność Kościoła i ducha misyjnego wśród wierzących. W naszej parafii zaczyna się porządek wakacyjny, to znaczy Msze święte niedzielne o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.

4.   Rodziny zastępcze
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze dla dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Więcej informacji na ten temat w kancelarii parafialnej.

5.   Sprzątanie kościoła

O Posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę Pawła Wawrzyńskiego, Andrzeja Pietruszewskiego, Romana Sakowskiego, Andrzeja Turskiego, Janinę Sakowską, Grzegorza Sakowskiego, Alinę Wawrzyńską i Pawła Wawrzyńskiego z Czarnego-Radziszewa.

6.   Prasa Katolicka

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

VI Niedziela Wielkanocy

[ 22.05. 2022 r. ]
1. Trwa maryjny maj
W kościele przed figurą Matki Bożej Fatimskiej, na wioskach przy kapliczkach przydrożnych, modlimy się słowami Litanii Loretańskiej i śpiewamy pieśni ku czci Matki Bożej. W tym roku modlimy się w sposób szczególny o pokój w Ukrainie oraz za tych, którzy musieli uciekać ze swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.
2. Caritas Polska informuje o coraz trudniejszej sytuacji w Ukrainie
Caritas Polska informuje o coraz trudniejszej sytuacji w Ukrainie, ale też w Syrii, czy objętej wojną Afryce. Dlatego warto pamiętać o stojącej przy obrazie bł. Bronisławy puszce i – w miarę możliwości – wspierać pozostających bez dachu nad głową i pracy.
3. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
3. Oznacza to, że zbliżamy się do końca okresy spowiedzi wielkanocnej. Każdy, kto chce to uczynić ma możliwość każdego dnia w tygodniu, pół godziny przed Mszą świętą.
4. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę mieszkańców Czarnego-Nadleśnictwa.
5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka, zachęcam do lektury.

Nabożeństwa

Niedziele i święta (IX - V)

900, 1200

Niedziele i święta (VI - VIII)

800, 1000, 1200

Dni powszednie (IV - IX)

1800

Dni powszednie (X - III)

1700

Odpusty

Uroczystość św. Aposotłów Piotra i Pawła (26 VI)

Dożynki i uroczystość ku czci bł. Bronisławy (pierwsza niedziela września)

MOŻESZ WESPRZEĆ NASZA PARAFIĘ DAROWIZNĄ

Dziękujemy!

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła

Skrzynki 31
87-821 Baruchowo

woj. kujawsko-pomorskie,
pow. włocławski,
gm. Baruchowo

Dziękujemy

Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy. Modlimy się za tych, którzy nam dobrze czynią.
Bóg zapłać Wam za wszelkie dobro!

Modlitwa za dobrodziejów

Racz, Panie, nagrodzić życiem wiecznym wszystkich, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twego. Amen.