Światowe Dni Młodzieży w Krakowie coraz bliżej. Trwają przygotowania. Przede wszystkim duchowem. Ich częścią jest program Serce 2.0, w ramach na każdą niedzielę przygotowywane jest video z rozważaniem Ewangelii. Choć jest ono dostępne na serwisie YouTube postanowilismy od dzisiejszej niedzieli prezentować je także na stronie parafialnej. Oczywiście zachęcamy także do odwiedzin strony twórców programu czyli Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży. Zapraszamy zatem do rozważania.

SŁOWO - zamiast wyszukiwarki

Jak? Dokąd? Kiedy? Gdzie? - setki pytań, z których składa się człowiek. I choć odwiedziłeś tysiące życiowych stron, niestety - odpowiedzi często brak. A może... wyszukiwarka niewłaściwa? Może trzeba czegoś zamiast niej? Sam wiesz, jak łatwo zagubić się w sieci, więc przestań poszukiwać w ciemnych zaułkach. Zacznij korzystać z lampy, która jasno rozświetla drogę. Latarnia wysyła sygnały, potrzeba jednak trzech rzeczy, żebyś szczęśliwie pokonał fale:
1) twojej wiary w to, że jej światło wskazuje właściwy kierunek;
2) twojej nadziei, że dzięki światłu lampy uda się osiągnąć cel;
3) twojej miłości do Tego, który wysyła znaki.