1. Ostatnia niedziela roku kościelnego, uroczystość Chrystusa Króla, obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Młodych. Orędzie, jakie papież do nich skierował, nosi tytuł: „Wstań! Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. Franciszek pisze w nim między innymi: „Powstań i świadcz o swoim doświadczeniu ślepca, który napotkał światło, zobaczył dobro i piękno Boga w sobie samym, w innych i we wspólnocie Kościoła, która przezwycięża każdą samotność”.
  2. Także dziś, poprzez ofiary złożone do puszki Caritas, Kościół w Polsce wyraża swoją solidarną troskę o ludzi koczujących na naszych granicach. W komunikacie z ostatniej konferencji biskupi polscy przypomnieli: „nie ma sprzeczności w równoczesnym obowiązku obrony naszych granic i wsparciu dla tych, którzy stali się ofiarami tej trudnej sytuacji. Nie ma też wewnętrznego konfliktu między dobrze rozumianym patriotyzmem i koniecznością obrony naszych granic, a pomocą bliźniemu w potrzebie, w duchu dobrego Samarytanina”.
  3. Dziś po sumie spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. (Info z ostatniej chwili. Jedno dziecko w IIIA z wynikiem pozytywnym. Wszystko wskazuje na to, że spotkania nie będzie.)
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny. Przy ołtarzu zapłonie pierwsza adwentowa świeca, a na Mszy św. o godz. 9:00 poświęcimy opłatki. Jak zwykle będą także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  5. Dziękuję strażakom z OSP Skrzynki za wyczyszczenie rynien na kościele. Przy okazji informuję, że w minionym tygodniu zakupiliśmy gaz do ogrzewania kościoła i nowy zestaw (z montażem) do wyświetlania pieśni w czasie liturgii Mszy świętej.

Ta pieśń towarzyszy młodym z całego świata w drodze do Lizbony