1. Kościół przeżywa dziś wielką radość. W Budapeszcie, z udziałem Ojca świętego, kończy się 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny, a w Warszawie wyniesieni na ołtarze: Kard. Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka. Przy okazji tej beatyfikacji przypominamy sobie starą zasadę, że święci nie są do podziwiania, ale do naśladowania. Błogosławiony Stefan uczy nas zawierzenia Maryi, a Matka Elżbieta pokornego dźwigania Krzyża, owocującego wielkimi dziełami apostolskimi.
  2. Z okazji podwójnej beatyfikacji wydany został specjalny numer Gościa Niedzielnego. Jest do nabycia w zakrystii.
  3. Dziś po sumie spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.
  4. Dziękuję wszystkim za przygotowanie parafialnego dziękczynienia za plony. Przygotowującym piękne wieńce i pachnący chleb, asyście, straży pożarnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej. Fotorelacja z uroczystości znajduje się na stronie parafialnej w zakładce wydarzenia.
  5. Bóg zapłać za ofiarę 593 zł, złożoną do puszki na pomoc, jaką Caritas Polska, wspólnie z innymi organizacjami, będzie niosła uchodźcom z Afganistanu.