• Dzisiejsza niedziela, w całym Kościele, jest przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Hasłem są słowa świętego Pawła: „Przyjmijcie Słowo życia”. Celem ustanowionego przez papieża Franciszka dnia jest uświadomienie wiernym, że bez Pisma świętego nie ma żywej wiary, zdolnej odpowiedzieć na Boże wezwanie i miłością Bożą wypełnić życie. Pomoc do osobistej modlitwy i rozważania fragmentu Pisma świętego znajdziesz tutaj.
  • Również dziś przeżywamy dzień solidarności z nawiedzoną trzęsieniem ziemi Chorwacją. Ofiary, jakie złożymy do puszki Caritas, zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym. Można również wysłać SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052.
  • Rozpoczęliśmy spotkania kolędowe w naszym kościele. W tym tygodniu na Msze święte w intencji o błogosławieństwo Boże zapraszam mieszkańców: Poniedziałek – Trzebowo; wtorek – Czarne-Radziszewo; środa – Czarne (szkoła) i Czarne-Nadleśnictwo; piątek – Lubaty.
  • Na chórze są do zabrania jeszcze dwa wieńce dożynkowe.
  • Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.