• Przeżyliśmy piękną, potrójną uroczystość odpustu, prymicji i poświęcenia witraży. Było wiele radości i wiele wzruszeń. Składam podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie świątyni i zaangażowali w liturgii. Mam nadzieję, że na długo pozostanie ona w naszej pamięci, a nowy wystrój świątyni pomoże nam jeszcze głębiej przeżywać liturgię w parafialnej wspólnocie.
  • Witamy wszystkich odpoczywających na terenie naszej parafii i w jej okolicy. Cieszymy się, że wielu z Was czuje się duchowo związanych z naszą parafią. Życzymy słońca i pogody ducha. Zapraszamy do odwiedzin naszego kościoła. Msze święte w tygodniu celebrowane są o godz. 18:00; sakrament pojednania jest sprawowany w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.
  • W czwartek, o godz. 16:30, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Justyński, kawaler z Justynkowa i Sylwia Warszawska, panna z Lubat – zapowiedź druga.
  • Informuję, że całkowity koszt witraży do kościoła wyniósł 49 700 złotych. Uregulowano rachunki na kwotę 32 700 zł. Do zapłaty pozostało 15 tyś. zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za hojność i wsparcie tej wielkiej i ważnej inwestycji parafialnej.
  • O posprzątanie i przyozdobienie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Henryka Kruczyńskiego, Dariusza Kruczyńskiego, Czesławę Adamczewską, Elżbietę Adamczewską, Henryka Adamczewskiego, Krzysztofa Adamczewskiego, Romana Justyńskiego, Sławomira Sobierajskiego, Krystiana Sobierajskiego i Adama Kowalskiego z Dębowa.

Dożynki 2020

(6.09.2020)

Wieńce:

Skrzynki – Chojnacki Zdzisław, Pyszkowski Sławomir;

Goreń – Pawlak Tomasz, Matusiak Anna;  

Krzewent – Zieliński Tomasz, Pyszkowski Arkadiusz;

sołectwo Okna – Musiał Marek (Okna), Gospodarowicz Marek (Czarne)                    

 

Chleb:

Skrzynki – Krajewski Sławomir

Czarne-Radziszewo – Piątkowski Ryszard

Trzebowo – Jeziorski Andrzej

Okna – Leoniak Antoni      

Dębowo – Sobierajski Krystian

Lubaty – Grzybowski Ryszard

Goreń – Skowroński Władysław

Krzewent – Wojciechowski Marek

 

Papieska intencja modlitewna na lipiec