1. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Razem z całym Kościołem przeżywamy radość ustanowienia nowych kardynałów, rozpoczynającego się dziś Synodu, poświęconego Amazonii, czekającej nas w przyszłą niedzielę kanonizacji i dziękujemy Bogu za zbliżającą się beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Te intencje towarzyszą naszej codziennej modlitwie różańcowej, do której tak często Matka Boża zachęca w swoich objawieniach.
  2. W związku z przypadającym jutro wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej dziś, na Mszy świętej o godz. 9:00, poświęcenie różańców dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.
  3. Przyszła niedziela obchodzona jest w polskim Kościele jako Dzień Papieski. Jego hasłem są słowa Pana Jezusa z modlitwy w Ogrodzie Oliwnym: „Wstańcie, chodźmy!” To dobry moment, by wrócić do ciągle mało znanego nauczania świętego papieża, a złożonymi po Mszy świętej ofiarami wspieramy budowę żywego pomnika Jana Pawła II, jakim jest Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. O posprzątanie i przystrojenie kwiatami w sobotę naszej świątyni proszę mieszkańców Czarnego Nadleśnictwa.

 

Papieska intencja modlitewna na październik