1. Przeżywamy dziś w naszej parafii podwójną uroczystość. Wspominamy błogosławioną Bronisławę i dziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Uroczysta suma o godz. 12:00. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy zatroszczyli się o to, by naszemu świętowaniu nadać piękny charakter.
  2. 1 września to także rocznica wybuchu II Wojny Światowej i Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Modlimy się o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie. Papieskie wideo, uwrażliwiające na ochronę oceanów znajduje się w ogłoszeniach na stronie parafialnej.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Dla dzieci i młodzieży to dobra okazja, by z Panem Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny. Spowiedź od godz. 17:00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.
  4. 8 września, czyli przyszła niedziela, to tradycyjne wspomnienie Matki Bożej Siewnej. Z tej racji na sumie poświęcenie ziarna siewnego.
  5. O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Józefa Tadeusza Bronikowskiego, Andrzeja Szlachetkę, Józefa Bronikowskiego, Irenę Gątarek, Zdzisława Chojnackiego, Piotra Gątarka, Arkadiusza Wysockiego, Piotra Witkowskiego i Pawła Witkowskiego ze Skrzynek.

 

Papieska intencja modlitewna na wrzesień