1. Dla wielu odpoczywających na urlopach to zapewne ostatnia niedziela, przeżywana w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za obecność i modlitwę. Życzymy szczęśliwych powrotów do domu i błogosławieństwa Bożego na nadchodzące miesiące. Pozostających zapraszamy oczywiście na dożynki parafialne w przyszłą niedzielę.
  2. Jutro obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza święta, połączona z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu, o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.
  3. Jak wspomniałem, w przyszłą niedzielę, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Bronisławy, przeżywać będziemy na Mszy świętej o godz. 12:00 parafialne dziękczynienie za plony. Delegacje z chlebem i wieńcami gromadzą się 10 minut przed Mszą świętą przed kościołem. W procesji na rozpoczęcie wejdą wieńce, które pobłogosławimy po kazaniu, a w procesji z darami chleby, którymi podzielimy się po zakończeniu liturgii. Serdecznie zapraszam całą parafię i gości, asystę i straże pożarne, służbę liturgiczną i dziewczynki do sypania kwiatów.
  4. Od przyszłej niedzieli odprawiane będą dwie Msze święte.
  5. Bóg zapłać na 2087 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne.
  6. O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Rafała Bąkowskiego, Marka Pyszkowskiego, Zofię Wawrzyniak, Marka Wawrzyniaka, Arkadiusza Matusia, Jolantę Jabłońską, Piotra Jabłońskiego, Cecylię Bronikowską, Krzysztofa Bronikowskiego, Henrykę Miller i Jana Millera ze Skrzynek.