1. Witamy serdecznie wszystkich gości, którzy w okresie wakacji powiększają naszą wspólnotę parafialną i życzmy, by czas urlopu służył wzmocnieniu Człowieka wewnętrznego i sprawił, że z nową energią podejmiemy swoje obowiązki rodzinne i zawodowe. Oczywiście zapraszamy także do odwiedzin naszej świątyni.
  2. Sierpień od lat jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.
  3. Dziś na sumie naszej modlitwie towarzyszył będzie chór CANTO z Włocławka. Równocześnie przypominam, że przy wyjściu z kościoła młodzież zbierać będzie ofiary na wyjazd chóru do Grecji, na Międzynarodowy Przegląd Chórów. Młodzieży serdecznie dziękujemy za przygotowanie repertuaru i trud przyjazdu do naszej parafii, oraz życzmy kolejnych sukcesów na występach poza granicami Polski.
  4. W tym tygodniu przypada święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Białotarsku. W naszej świątyni Msza święta o godz. 18:00
  5. Bóg zapłać za 665 złotych, złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla polskich misjonarzy przy okazji poświęcenia pojazdów. Pod chórem, przy gazetach, są jeszcze obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa i modlitwą kierowców.
  6. O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Pawła Wiśniewskiego, Jadwigę Wiśniewską, Stanisława Kwiatkowskiego i Mariusza Zielińskiego z Gorenia Dużego; Tomasza Radzikowskiego z Niedźwiedzia; Andrzeja Ozimka, Zbigniewa Ciesielskiego, Grzegorza Ozimka i Daniela Kruszewskiego z Telążnej Kanał.

 

Papieska intencja modlitewna na sierpnień: