1. II Niedziela Adwentu i zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przeżywane są jako Dzień Pomocy Polakom na Wschodzie. Ofiary, jakie w ostatnim czasie złożyliśmy do puszki Caritas są przeznaczone na ten właśnie cel.
 2. Dziś na sumie spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej. Poświęcimy dzieciom medaliki i oddamy je w opiekę Matki Bożej.
 3. W piątek papież Franciszek obchodzi 50. Rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Ale też pamiętajmy o grudniowej papieskiej intencji modlitewnej. W opublikowanym w minionym tygodniu wideo Franciszek prosi: Módlmy się, aby wszystkie kraje podjęły niezbędne kroki, aby przyszłość dzieci stała się priorytetem, zwłaszcza przyszłość tych dzieci, które cierpią.
 4. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki Wigilijne. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
 5. Spowiedź świąteczna w naszej parafii jak zwykle w sobotę przed IV Niedzielą Adwentu. Kazania będzie głosił ks. Leszek Smoliński, wikariusz z parafii św. Marcina w Gostyninie.
 6. Miło mi poinformować, że ministranci z naszej parafii zdobyli tytuł mistrza rejonu włocławskiego w przedziale wiekowym 1999-2003 i awansowali do turnieju, w którym walczyć będą o tytuł mistrza diecezji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Galeria zdjęć z turnieju na stronie internetowej parafii.

Papieska intencja modlitewna na grudzień

 1. Wchodzimy w nowy okres liturgiczny. Adwent najpierw ma przygotować nas duchowo na drugie przyjście Chrystusa. W drugiej części przygotować do dobrego przeżycia Tajemnicy Wcielenia. Jego symbolem jest lampion z płonącą świecą lub wieniec z czterema światłami. Natomiast nie ma nic wspólnego z komercyjnymi dekoracjami, jakimi obwieszone są ulice i witryny sklepów. Ten czas trzeba dobrze wykorzystać gdyż bez dobrego przeżycia Adwentu nie ma dobrego świętowania Bożego Narodzenia.
 2. Na początku Adwentu tradycyjnie święcimy opłatki, którymi podzielimy się podczas wieczerzy wigilijnej. Złożone przy okazji ofiary przeznaczone są jak zwykle na ogrzewanie kościoła. W zakrystii są również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:15.
 4. W przyszłą niedzielę na sumie spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
 5. W dniach 18-26 kwietnia przyszłego roku ksiądz proboszcz z Duninowa organizuje pielgrzymkę do Włoch. Koszt 1990 zł + 250 euro. Chętni mogą zgłaszać się na plebanii w Duninowie do 18 grudnia.

 

 1. Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata Kościół kończy rok liturgiczny. To dobra okazja do rachunku sumienia i postawienia sobie pytania o to, jaki postęp zrobiliśmy w życiu duchowym, w naszym zaangażowaniu w życie Kościoła, w rozumieniu sakramentów świętych. Naszą modlitwą towarzyszymy Ojcu świętemu, pielgrzymującemu w tych dniach do Japonii.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Na Mszy świętej o godz. 9:00 poświęcimy opłatki, którymi podzielimy się w wigilijny wieczór w naszych rodzinach. W zakrystii będą świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Znakiem czuwania będzie wieniec adwentowy przed ołtarzem w naszej świątyni.
 3. Bóg zapłać za 1180 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne.

Komentarz wideo do liturgii Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Dzisiejsza niedziela w całym kościele obchodzona jest jako Dzień Ubogich. W specjalnym Orędziu papież Franciszek napisał: „Biedni to nie są numery, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami i projektami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa.”
 2. W nocy z piątku na sobotę, w szpitalu we Włocławku, zmarł biskup emeryt Bronisław Dembowski. Przeniesienie ciała z siedziby biskupów włocławskich do katedry w piątek o godz. 14:30. Pogrzeb księdza biskupa w sobotę o godz. 11:00. Ciało zmarłego spocznie w krypcie biskupów katedry włocławskiej. Osobę zmarłego biskupa polecam modlitewnej pamięci parafian.
 3. W dniu wczorajszy odbyły się dekanalne mistrzostwa ministrantów w piłkę halową. Najstarsi ministranci z naszej parafii zdobyli pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej i awansowali na poziom rejonu włocławskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Zobacz galerię :.
 4. Bardzo proszę o zabranie z kościoła wieńców dożynkowych.
 5. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Składam podziękowanie za ofiary złożone do puszki Caritas. 188 zł na pomoc Sudanowi Południowemu zostało przekazane do Caritas. Bóg zapłać.

 1. Dziś przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się w sposób szczególny za chrześcijan w Sudanie Południowym. Ten najmłodszy naród na świecie przez lata rozdzierany był konfliktami i bratobójczymi wojnami. Po wojnach przyszły ulewne deszcze i powodzie, w których giną kolejne ofiary. Oprócz modlitwy, jako pomoc, przekażemy ofiary, jakie w ostatnim czasie zostały złożone do puszki Caritas.
 2. Dziś na sumie, w przededniu Święta Niepodległości, razem z lokalnymi samorządowcami i działaczami społecznymi modlić się będziemy w intencji Ojczyzny. Sumę poprzedzi (o godz. 11:45) krótki program artystyczny, przygotowany przez młodzież ze szkoły w Baruchowie i harcerzy. Po Mszy św. przejdziemy przed kościół, złożymy kwiaty i odmówimy specjalną modlitwę. Natomiast jutro, już we własnym gronie, modlić się będziemy w tej samej intencji na Mszy św. o godz. 12:00. Serdecznie zapraszam.
 3. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.
 4. Bardzo proszę o zabranie z kościoła wieńców dożynkowych.
 5. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne.