1. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Modlitwa różańcową wspieramy Kościół, szukający nowych dróg dotarcia z Dobrą Nowiną do wszystkich ludzi. Do tych intencji dołączamy prośbę o pokój na świecie. W sposób szczególny będziemy chcieli to zrobić w piątek, 18 października, czyli w dniu, w którym miliony dzieci na całym świecie połączą się w modlitwie różańcowej w tej intencji.
  2. Dziś kolejny już Dzień Papieski. Jest on po pierwsze zaproszeniem, by zbudzić się z duchowego letargu. Po drugie zachętą, by sięgać do coraz bardziej zapominanego przesłana Świętego Jana Pawła. Przy okazji przypomina, że jego relikwie uczcimy w dniu liturgicznego wspomnienia, to znaczy we wtorek, 22 października. Wreszcie swoją złożoną po Mszy świętej ofiarą wspieramy żywy pomnik Jana Pawła, jakim jest Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundacja, która do tej pory pomogła ukończyć studia tysiącom młodych Polaków z najbiedniejszych regionów kraju.

1. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Razem z całym Kościołem przeżywamy radość ustanowienia nowych kardynałów, rozpoczynającego się dziś Synodu, poświęconego Amazonii, czekającej nas w przyszłą niedzielę kanonizacji i dziękujemy Bogu za zbliżającą się beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Te intencje towarzyszą naszej codziennej modlitwie różańcowej, do której tak często Matka Boża zachęca w swoich objawieniach.
  2. W związku z przypadającym jutro wspomnieniem Matki Bożej Różańcowej dziś, na Mszy świętej o godz. 9:00, poświęcenie różańców dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.
  3. Przyszła niedziela obchodzona jest w polskim Kościele jako Dzień Papieski. Jego hasłem są słowa Pana Jezusa z modlitwy w Ogrodzie Oliwnym: „Wstańcie, chodźmy!” To dobry moment, by wrócić do ciągle mało znanego nauczania świętego papieża, a złożonymi po Mszy świętej ofiarami wspieramy budowę żywego pomnika Jana Pawła II, jakim jest Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  4. O posprzątanie i przystrojenie kwiatami w sobotę naszej świątyni proszę mieszkańców Czarnego Nadleśnictwa.

Papieska intencja modlitewna na październik

2. Misyjne intencje towarzyszyć nam będą podczas nabożeństw różańcowych. W dni powszednie będą one odprawiane po Mszy św. o godz. 17:00, natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00. Dla dzieci przygotowana jest na różaniec historia Matki Bożej Królowej Pokoju.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00.
  4. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej. Przed zakończeniem Mszy św. poświęcimy i wręczymy dzieciom różańce.

1. 1 października, w całym kościele, rozpocznie się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Hasłem są słowa: „Ochrzczeni i posłani”. Jego inicjatorem jest papież Franciszek. W ogłoszonym z tej okazji Liście pasterskim polscy biskupi piszą: „Stajemy zatem przed wielkim wydarzeniem, ale i szansą. Szansą, aby pełniej włączyć się w dzieło misyjne, a tym samym pogłębić naszą wiarę, „misje bowiem odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie”. To zadanie papież Franciszek kieruje z miłością do każdego i każdej z nas, aby leżało nam naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie naszych wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne.”
  2. Do tematyki Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego będziemy wracać podczas nabożeństw różańcowych.
  3. Bóg zapłać za 1469 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, na inwestycje parafialne.
  4. Intencje mszalne na niedzielę, 29 października: godz. 9:00 + Bolesława (10 r.śm.) i Marka Woźniaków; godz. 12:00 Za parafian.

1. Dziś w po Mszy świętego o godz. 9:00 spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.
  2. W środę Kościół czci Świętego Stanisława Kostkę, patrona Polski, a szczególnie dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszam na Mszę świętą o godz. 18:00.
  3. Ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na inwestycje parafialne.