1. Witamy wszystkich odpoczywających na terenie naszej parafii i w jej okolicy. Cieszymy się, że wielu z Was czuje się duchowo związanych z naszą parafią. Życzymy słońca i pogody ducha.
  2. W związku ze wzrostem ilości zakażonych od wczoraj każdego obecnego na Mszy św. oraz uczestniczących w obrzędach pogrzebu na cmentarzu obowiązują maseczki. Rozporządzenie przewiduje wyjątek jedynie dla przewodniczącego liturgii, czytających Słowo Boże i wykonujących Psalm. Podobne zasady obowiązują we wszystkich miejscach publicznych.
  3. W sobotę Kościół przeżywać będzie Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną też świętem Matki Bożej Zielnej. Zgodnie ze starą tradycją w tym dniu, na każdej Mszy świętej, zostaną poświęcone wianki ziół i kwiatów.
  4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Zieliński, kawaler z Krzewentu i Daria Krzyżanowska, panna z Lubienia Kujawskiego – zapowiedź pierwsza
  5. Bóg zapłać za ofiarę 1000 zł, złożona w ub. niedzielę na tacę przez anonimowego ofiarodawcę na inwestycje parafialne. Przy okazji informuję, że z puszki Caritas wpłaciłem w ub. tygodniu 510 zł na operację dla Kacpra Tysznera. Natomiast ofiary, jakie złożymy w tym tygodniu – do następnej niedzieli - będą przeznaczone na pomoc dla mieszkańców zniszczonego Bejrutu. Taca w przyszłą niedzielę na inwestycje parafialne.
  6. O posprzątanie i przystrojenie w piątek kościoła kwiatami proszę: Marka Adamskiego, Ewę Adamską, Michała Adamskiego, Arkadiusza Konikowskiego, Stefana Konikowskiego, Sławomira Stasiaka, Kazimierza Stasiaka i Grzegorza Zarembę z Krzewentu.

Papieska intencja modlitewna na sierpień 2020 r.

• Dziś grupa dzieci przystąpiła do I Komunii świętej oraz Komunii świętej rocznicowej. Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie prosząc Boga, by ten ważny moment przyczynił się do pogłębienia ich przyjaźni z Jezusem. Rodzicom składam podziękowanie za dar ołtarza. Jest nim puszka do udzielania Komunii świętej pod dwoma postaciami.
  • Dzieci przychodzić będą codziennie na wieczorną Mszę świętą, a na zakończenie tak zwanego białego tygodnia zostaną poświęcone pamiątkowe obrazki.
  • W czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Białotarsku.
  • W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla parafian i gości od godz. 17:00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.
  • Bóg zapłać za 630 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  • O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Pawła Stasiaka, Ryszarda Zawadzkiego, Hannę Przygodzką, Stanisława Wróblewskiego, Eugeniusza Roga, Ryszarda Grzybowskiego, Jerzego Rękawieckiego, Adama Szor i Henryka Szredera z Lubat.

• Dziś kończy się Tydzień Świętego Krzysztofa. Na sumie, tradycyjnie, święcimy pojazdy. Złożone przy okazji ofiary przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
  • Także dziś OSP Skrzynki zaprasza na tradycyjną loterię fantową. Początek o godz. 15 przed remizą w Skrzynkach.
  • Jutro zaczyna się bezpośrednie przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej. W sobotę, o godz. 9:00, dzieci i ich rodziny przystąpią do Sakramentu Pojednania. Uroczystość Pierwszej Komunii w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:00. Także na tej Mszy świętej trójka dzieci przeżyje swoją Komunię świętą rocznicową. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią miejsca w kościele przeznaczone są wyłącznie dla dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Pozostali mogą uczestniczyć w uroczystości przed świątynią.
  • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Bąkowski, kawaler ze Skrzynek i Aleksandra Dybowska, panna ze Świerczyna, zapowiedź druga.
  • Bóg zapłać za 2071 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne.

• W przyszłą niedzielę kończy się Tydzień Świętego Krzysztofa. Po sumie tradycyjne poświęcenie pojazdów
  • Dzisiejsza taca, jak było ogłaszane w poprzednią niedzielę, jest przeznaczona na inwestycje parafialne.
  • O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Dariusza Warszawskiego, Sylwię Warszawską, Marzenę Zawadzką, Barbarę Laskowską, Danutę Ogińską, Zbigniewa Żakowieckiego, Marcina Majewskiego, Jolantę Gołaszewską i Krystynę Grzybowską z Lubat.
  • OSP Skrzynki zaprasza w przyszłą niedzielę na loterię fantową. Początek o godz. 15:00 przed remizą w Skrzynkach.

Niedziela, 2 sierpnia 2020 – intencje mszalne

8:00 + Krzysztofa Czajkowskiego (imieninowa)

10:00 + Jana Jędrzejczaka (7 r.śm.)

12:00    Za parafian

• Witamy wszystkich odpoczywających na terenie naszej parafii i w jej okolicy. Cieszymy się, że wielu z Was czuje się duchowo związanych z naszą parafią. Życzymy słońca i pogody ducha. Zapraszamy do odwiedzin naszego kościoła. Msze święte w tygodniu celebrowane są o godz. 18:00; sakrament pojednania jest sprawowany w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.
  • W czwartek, o godz. 16:30, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Po spotkaniu odbiór szat pierwszokomunijnych.
  • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Bąkowski, kawaler ze Skrzynek i Aleksandra Dybowska, panna ze Świerczyna, zapowiedź pierwsza.