1. Dziś Kościół powszechny przeżywa 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wraz z papieżem Franciszkiem podejmujemy refleksję na tym, co znaczy rozpoznać Jezusa „w podartym ubraniu, z brudnymi stopami, z twarzą zniekształconą, z ciałem poranionym, nieumiejącego mówić naszym językiem...” i uczymy się jak poznawać, by zrozumieć. Naszej modlitwie i refleksji towarzyszy zbiórka do puszki Caritas na pomoc uchodźcom ze spalonego obozu Moria na wyspie Lesbos. Przeczytaj całe Orędzie Franciszka.
  2. Dziś, po sumie, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Od jutra Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17:00.
  4. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W tym roku ich motywem przewodnim będzie modlitwa „Pod Twoją obronę”. W ten sposób chcemy prosić Boga przez wstawiennictwo Maryi o ustanie pandemii. Uczestnicy dostaną specjalne książeczki, a wklejane do nich obrazki będą równocześnie duchową pielgrzymką do polskich sanktuariów maryjnych.
  5. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00.
  6. Bóg zapłać za 1300 zł, złożone w ub. niedzielę na inwestycje parafialne.
  7. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Józefa Kafarskiego, Mirosława Kafarskiego, Bogumiła Rusickiego, Krzysztofa Rusickiego, Łukasza Rusickiego, Krzysztofa Gontarka, Krystiana Michalskiego i Józefa Maślankę z Krzewentu.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne
  2. W przyszłą niedzielę, po sumie, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

• Jeszcze raz składam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości ku czci błogosławionej Bronisławy i dożynek parafialnych: przygotowującym wieńce i chleby, ubierającym kościół, asyście i dziewczynkom sypiącym kwiaty, straży pożarnej i służbie liturgicznej – wszystkim za wszystko Bóg zapłać.
  • Za dwa tygodnie, czyli w niedzielę 27 września, po sumie, pierwsze spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  • O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Jarosława Moraczewskiego, Daniela Suwałę, Ryszarda Suwałę, Teresę Wieczorek, Jacka Lewandowskiego, Józefa Lewandowskiego, Waldemara Dulskiego i Krzysztofa Zasadę z Krzewentu.
  • Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Niedziela, 20 września – intencje mszalne:

9:00  Dziękczynna, o błog. Boże dla Ewy i Zbigniewa Żakowieckich w 30. rocznicę ślubu

12:00  Za parafian

1. W pierwszą niedzielę września wspominamy w naszej parafii Błogosławioną Bronisławę. Jej kult związany jest z początkiem naszej świątyni, gdy do jeszcze budującej się były właściciel dóbr Czarne – Zygmunt Mierosławski, ufundował obraz patronki jego nie żyjącego brata. Obraz jest jednym z pierwszych elementów wyposażenia naszego kościoła.
  2. Wspomnienie Błogosławionej Bronisławy od lat związane jest z parafialnym dziękczynieniem za plony. Stajemy z wdzięcznością przed Bogiem, otwierającym swoją rękę i karmiącym wszystko, co żyje w postawie wdzięczności, ale i wiary, że bez Jego błogosławieństwa i pomocy próżny jest wysiłek człowieka. Wdzięczność wobec Boga kształtuje także nasze międzyludzkie relacje. Człowiek potrafiący mówić często dziękuję jest bardziej wrażliwy na bliźniego i po ludzku bardziej sympatyczny.
  3. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia dzisiejszej uroczystości: przygotowującym wieńce i chleby dożynkowe, ubierającym i sprzątającym kościół, asyście i straży pożarnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty i służbie liturgicznej. Niech to wszystko, co uczyniliśmy, będzie na Bożą chwałę i nasz duchowy pożytek.
  4. We wtorek świętujemy Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, w Polsce zwane Świętem matki Bożej Siewnej. Na Mszy świętej o godz. 18 poświęcimy ziarno pod nowy zasiew. Warto także przypominać, że przez wieki, w dzień poprzedzający uroczystość,  także z naszej parafii wychodziła pielgrzymka do Skępego. Śladem tej tradycji jest drewniana figurka Matki Bożej Skępskiej, przyniesiona niegdyś przez pielgrzymów z tamtejszego sanktuarium, a umieszczona w witrynie plebanii.

1. Ostatnia niedziela wakacji. Żegnamy odjeżdżających do domów życząc szczęśliwych powrotów i błogosławieństwa Bożego w codziennych obowiązkach. Tych, którzy zostaną zapraszamy w przyszłą niedzielę na dożynki parafialne. To także ostatnia niedziela z trzema Mszami. Od następnej wracamy do porządku w ciągu roku. Msze święte będą odprawiane o godz. 9:00 i 12:00.
  2. W związku ze wzrostem ilości zakażonych każdego obecnego na Mszy św. oraz uczestniczących w obrzędach pogrzebu na cmentarzu obowiązują maseczki. Rozporządzenie przewiduje wyjątek jedynie dla przewodniczącego liturgii, czytających Słowo Boże i wykonujących Psalm. Podobne zasady obowiązują we wszystkich miejscach publicznych.
  3. W tym tygodniu I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00. Po Mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa. Bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na ostatnie minuty przed Mszą świętą.
  4. W przyszłą niedzielę doroczna uroczystość ku czci błogosławionej Bronisławy i dożynki parafialne. Ze względu na wzrastające zagrożenie wirusem COVID-19 przeżywać je będziemy bez udziału księży z poza parafii. Suma jak zwykle o godz. 12. Zapraszam delegacje z wieńcami i chlebem, asystę, straż pożarną, służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatów. Pamiętajmy o środkach bezpieczeństwa i zachowaniu odpowiedniego dystansu.
  5. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Krzysztofa Sobczaka, Barbarę Zielińską, Tomasza Zielińskiego, Jana Kalsztyna, Romanę Ozimek, Kazimierza Dulskiego, Dariusza Jabłońskiego, Mirosława Kaczanowskiego, Kazimierę Kaczanowską i Sławomira Kaczanowskiego z Krzewentu.