1. Dla wielu odpoczywających na urlopach to zapewne ostatnia niedziela, przeżywana w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za obecność i modlitwę. Życzymy szczęśliwych powrotów do domu i błogosławieństwa Bożego na nadchodzące miesiące. Pozostających zapraszamy oczywiście na dożynki parafialne w przyszłą niedzielę.
  2. Jutro obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msza święta, połączona z odnowieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu, o godz. 18:00. Serdecznie zapraszam.
  3. Jak wspomniałem, w przyszłą niedzielę, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Bronisławy, przeżywać będziemy na Mszy świętej o godz. 12:00 parafialne dziękczynienie za plony. Delegacje z chlebem i wieńcami gromadzą się 10 minut przed Mszą świętą przed kościołem. W procesji na rozpoczęcie wejdą wieńce, które pobłogosławimy po kazaniu, a w procesji z darami chleby, którymi podzielimy się po zakończeniu liturgii. Serdecznie zapraszam całą parafię i gości, asystę i straże pożarne, służbę liturgiczną i dziewczynki do sypania kwiatów.
  4. Od przyszłej niedzieli odprawiane będą dwie Msze święte.
  5. Bóg zapłać na 2087 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne.
  6. O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Rafała Bąkowskiego, Marka Pyszkowskiego, Zofię Wawrzyniak, Marka Wawrzyniaka, Arkadiusza Matusia, Jolantę Jabłońską, Piotra Jabłońskiego, Cecylię Bronikowską, Krzysztofa Bronikowskiego, Henrykę Miller i Jana Millera ze Skrzynek.

1. Witamy serdecznie wszystkich gości, którzy w okresie wakacji powiększają naszą wspólnotę parafialną i życzmy, by czas urlopu służył wzmocnieniu Człowieka wewnętrznego i sprawił, że z nową energią podejmiemy swoje obowiązki rodzinne i zawodowe. Oczywiście zapraszamy także do odwiedzin naszej świątyni.
  2. Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy w środę, po Mszy świętej wieczornej, na koncert Krakowskiego Kwintetu Harfowego. W programie muzyka francuska początku XX wieku.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Przy okazji przypominam o obowiązku wnoszenia opłat za śmieci na cmentarzu.
  4. O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Sławomira Pyszkowskiego, Andrzeja Sadło, Roberta Wiśniewskiego, Antoniego Łacko, Bogdana Pyszkowskiego, Józefa Pyszkowskiego, Arkadiusza Pyszkowskiego, Marię Adamczewską i Pawła Adamczewskiego ze Skrzynek.

2. Sierpień od lat jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich”.
  3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Maryja wyniesiona do chwały nieba każdemu człowiekowi mówi o jego powołaniu do wieczności. To również dzień, w którym dziękujemy Bogu za pierwociny plonów i przynosimy do świątyni bukiety kwiatów i zbóż. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na każdej poświęcenie kwiatów i ziół.
  4. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  5. O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Jana Pietruszewskiego, Jacka Wilińskiego, Włodzimierza Lewandowskiego, Jadwigę Krajewską, Sławomira Krajewskiego, Tomasza Rydza, Kazimierza Nowakowskiego, Janusza Nowakowskiego i Sławomira Webera ze Skrzynek.

3. Dziś na sumie naszej modlitwie towarzyszył będzie chór CANTO z Włocławka. Równocześnie przypominam, że przy wyjściu z kościoła młodzież zbierać będzie ofiary na wyjazd chóru do Grecji, na Międzynarodowy Przegląd Chórów. Młodzieży serdecznie dziękujemy za przygotowanie repertuaru i trud przyjazdu do naszej parafii, oraz życzmy kolejnych sukcesów na występach poza granicami Polski.
  4. W tym tygodniu przypada święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Białotarsku. W naszej świątyni Msza święta o godz. 18:00
  5. Bóg zapłać za 665 złotych, złożone w ubiegłą niedzielę na środki transportu dla polskich misjonarzy przy okazji poświęcenia pojazdów. Pod chórem, przy gazetach, są jeszcze obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa i modlitwą kierowców.
  6. O posprzątanie i udekorowanie kościoła kwiatami w sobotę proszę: Pawła Wiśniewskiego, Jadwigę Wiśniewską, Stanisława Kwiatkowskiego i Mariusza Zielińskiego z Gorenia Dużego; Tomasza Radzikowskiego z Niedźwiedzia; Andrzeja Ozimka, Zbigniewa Ciesielskiego, Grzegorza Ozimka i Daniela Kruszewskiego z Telążnej Kanał.

Papieska intencja modlitewna na sierpnień:

Niedziela, 28 lipca – XVII Niedziela Zwykła
  8:00 + Jana Jędrzejczaka (6 r.śm.)
10:00 + Mieczysława Filipiaka (5 r.śm.), int. żony
12:00    Za parafian

Poniedziałek, 29 lipca
18:00 + Stanisława Kordylę