1. Dziś, po sumie spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Będzie brana miara na stroje.
  2. Uroczystym posypaniem głów popiołem rozpoczniemy w środę czterdziestodniowe przygotowanie do obchodu świąt Wielkanocnych. To czas pokuty i umartwienia, w sposób szczególny przeznaczony na praktykowanie uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego. Jednym z jego wyrazów jest dzielenie się tym, z czego zrezygnowaliśmy z ubogimi. Msze święte w Popielec o godz. 9:00 i 17:00.
  3. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W naszej parafii odprawiane w piątki o godz. 17:00 i w niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00. Serdecznie zapraszam.
  4. Bóg zapłać za 1460 zł, złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne. Przy okazji informuję, że opłata cmentarna za śmieci pozostaje na poziomie ubiegłego roku, czyli wynosi 40 zł od grobu.
  5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Niedziela, 23 lutego – VII Niedziela Zwykła
  9:00 + Klemensa Sarzyńskiego (40 r.śm.), Stanisławę i Władysławę Sarzyńskie, int. córki
12:00    Za parafian

Poniedziałek, 24 lutego
17:00 + Barbarę Ogińską (pog), int. rodz. Krzyżanowskich

Wtorek, 25 lutego
17:00 + Grzegorza Zawadzkiego (pog), int. chrzestnej Ireny Wawrzyńskiej

Środa, 26 lutego - Popielec
  9:00 + Helenę (18 r.śm.), Marka, Kazimierza i Władysława Skowrońskich
17:00 + Mariannę, Antoniego Łykowskich

Czwartek, 27 lutego
17:00 + Wacława Kordylę (pog), int. Marianny i Feliksa Bógdał

Piątek, 28 lutego
17:00    Droga Krzyżowa
17:30 + Wiesława Krygier (pog), int. s. Teresy z m. i dz. i rodz. Gontarskich

Sobota, 29 lutego
17:00 + Marka Orlika (6 r.śm.), int. dzieci

Niedziela, 1 marca – I Niedziela Wielkiego Postu
  9:00    O błogosławieństwo Boże dla Jakuba w 18. rocznicę urodzin
            Gorzkie Żale
12:00    Za parafian

1. Dziś, po Mszy św. o godz. 9:00, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Będzie brana miara na stroje dla dzieci. Kolejne spotkanie za tydzień, po sumie.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Przypominam, trwają prace przy dwóch pierwszych witrażach, które będą umieszczone najbliżej ołtarza.

1. W przyszłym tygodniu, po Mszy św. o godz. 9:00, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Będzie brana miara na stroje dla dzieci.

Papieska intencja modlitewna na luty 2020 roku

1. Święto Ofiarowania Pańskiego. Symeon widzi w małym Jezusie światło na oświecenie pogan. Znakiem wiary w tę prawdę są poświęcone dziś gromnice. Niech towarzyszą nam w ważnych wydarzeniach naszego życia. Dla dzieci pierwszokomunijnych symbolem oczekiwania na Jezusa, który niebawem przyjdzie do ich serc w Komunii świętej. Święto Matki Bożej gromniczej jest równocześnie Dniem Życia Konsekrowanego. Kościół wskazuje na zakony, szczególnie kontemplacyjne, całą swoją działalność powierzając ich modlitwie. Bóg zapłać za ofiary, złożone dziś na tacę. Przeznaczone są na wsparcie dla sióstr karmelitanek z Michelina.
  2. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.

Ministranckie zimowisko