1. W związku z tym, że nie zostały jeszcze dokonane definitywne ustalenia kosztów obsługi cmentarza spotkanie z radą parafialną przeniesione jest na następną niedzielę.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą i dzisiejszą niedzielę na inwestycje parafialne.

1. Ogłoszona została papieska intencja modlitewna na luty 2019 r. Franciszek prosi w niej: „Nie możemy ignorować faktu, że dzisiaj na świecie jest obecne niewolnictwo, tak samo lub może nawet bardziej niż w przeszłości. Módlmy się o hojne przyjęcie ofiar handlu ludźmi, przymusowej prostytucji oraz przemocy.”
  2. Jutro, liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół przeżywa kolejny Światowy Dzień Chorego. Centralne obchody odbędą się w mieście, gdzie przez długie lata posługiwała św. Matka Teresa – czyli w Kalkucie. Orędzie na ten dzień nosi tytuł: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Czytamy w nim między innymi: „Święta Matka Teresa pomaga nam zrozumieć, że jedynym kryterium działania musi być bezinteresowna miłość wobec wszystkich, bez względu na język, kulturę, grupę etniczną czy religię. Jej przykład nadal prowadzi nas do poszerzania horyzontów radości i nadziei dla ludzkości potrzebującej zrozumienia i czułości; zwłaszcza dla tych, którzy cierpią.”
  3. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  4. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00, spotkanie z radą parafialną.

1. Dziś i jutro towarzyszymy modlitwa Ojcu świętego w jego pielgrzymce na spotkanie międzyreligijne w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
  2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w parafii. Jak zwykle przebiegała w miłej, serdecznej atmosferze. Szczególne podziękowanie składam osobom służącym podwozem i przygotowującym dla księdza posiłek. Bóg zapłać za złożone ofiary. Większa część z nich – 9 900 złotych – zostanie przeznaczona na witraże do naszej świątyni.
  3. W ubiegłym tygodniu dostarczono 1 800 litrów gazu na ogrzewanie naszej świątyni. Koszt dostawy 4 400 zł. Faktura już została zapłacona. Według wstępnych wyliczeń gazu powinno wystarczyć do końca roku kalendarzowego.
  4. W związku z bardzo dużą podwyżką opłat za wywóz śmieci z cmentarza parafialnego konieczne będzie spotkanie z radą parafialną. Wstępnie zaplanowane jest na niedzielę, 24 lutego, po Mszy św. o godz. 9:00.

1. Radujemy się duchową ucztą, jaką sprawił nam swoim koncertem kolęd chór Canto z Włocławka. Dyrygentowi, panu Marianowi Szczepańskiemu dziękujemy za wkład w przygotowanie artystów i życzymy całemu zespołowi młodych śpiewaków wiele radości i wielu sukcesów. I oczywiście zapraszamy do naszej parafii na kolejne koncerty.
  2. Dziś, po sumie, spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00.
  4. W sobotę Kościół przeżywa Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce zwane Matki Bożej Gromnicznej. Msza święte o godz. 16:00. Poświęcimy na niej także świece i książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych.
  5. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • Poniedziałek – Skrzynki od Jabłońskich
  • Wtorek – Skrzynki od Czerwińskich

Więcej zdjęć znajdziesz tutaj:.

1. W tym tygodniu Kościół przeżywać będzie Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Zachęcam do modlitwy w ich intencji i śledzenia wszystkich związanych z nimi wydarzeń. W drodze są już kolejni Polacy, którzy będą najliczniejszą grupą z Europy. Od czwartku razem z młodymi modlił się będzie papież Franciszek.
  2. Miło mi poinformować, że w niedzielę, 27 stycznia, na Mszy św. o godz. 9:00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu znanego nam już chóru Canto z Włocławka. Serdecznie zapraszam.
  3. Również w przyszłą niedzielę, po sumie, spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • Wtorek – Goreń od Czapskich
  • Środa – Krzewent od Sarzyńskich
  • Czwartek – Krzewent od Rydeckiej
  • Piątek – Krzewent od Adamskich
  • Sobota – Skrzynki od Wilińskich
  • Poniedziałek – Skrzynki od Jabłońskich
  • Wtorek – Skrzynki od Czerwińskich

Skrzynecka ekipa na nartach w Kluszkowcach. Więcej w najbliższych dniach w zakładce Wydarzenia.