Niedziela, 15 lipca – XV Niedziela Zwykła
  8:00 + Helenę, Romana Zamerskich, int. syna Mirosława z rodz.
10:00 + Czesława (imieninowa), Józefę Jędrzejczak
12:00    Za parafian

Poniedziałek, 16 lipca
18:00 + Mariannę Pietruszewską (pog)

Wtorek, 17 lipca
18:00 + Mieczysława Dąbrowskiego (pog), int. Barbary Zielińskiej

Środa, 18 lipca
18:00    Z prośbą o rozstrzygnięcie trudnych spraw wiadomych Panu Bogu

Czwartek, 19 lipca
18:00 + Mieczysława Ładzińskiego (pog), int. siostrzeńca Dariusza z rodz.

Piątek, 20 lipca
18:00 + Szymona Kaczanowskiego, int. chrzestnego z rodziną

Sobota, 21 lipca
18:00 + Mariannę, Czesława Ciesielskich, int. córki Anny z rodz.

Niedziela, 22 lipca – XVI Niedziela Zwykła
  8:00 + Czesława Glinkowskiego (imieninowa)
10:00 + Mariannę, Lucjana Chojnackich
12:00    Za parafian

1. Witamy w naszej parafialnej wspólnocie wakacyjnych gości: zarówno przyjeżdżających od lat, jak i przybyłych po raz pierwszy. Życzyny wielu pięknych przeżyć i odnowienia sił zarówno fizycznych jak i duchowych. Zapraszamy do odwiedzin naszej świątyni. Msze święte niedzielne o godz. 8:00, 10:00 i 12:00, w tygodniu według ogłoszeń. Spowiedź w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą.
  2. W przyszłą niedzielę, poprzedzającą liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, po sumie poświęcimy pojazdy mechaniczne. Złożone przy okazji ofiary przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za 676 zł, złożone w ostatnim czasie do puszki Caritas. Ofiary przekazane zostały na pomoc głodującym w Sudanie.
  4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jędrzej Tomaszewski, kawaler ze Skrzynek i Magdalena Zielińska, panna ze Świątkowic, zapowiedź druga.
  5. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Janinę Kowalec, Piotra Filipskiego, Bożenę Wilińską, Ireneusza Jasiakiewicza, Stanisława Staniszewskiego, Helenę Radziszewską, Henryka Radziszewskiego i Krystynę Śnioch z Okien.

2. Pierwsze kombajny wyszły już na pola, co oznacza, że trzeba zacząć myśleć o dożynkach parafialnych. W związku z tym o przygotowanie wieńców i chlebów dożynkowych proszę:
    • Wieńce: sołectwo Skrzynki – Piotr Jabłoński i Stanisław Gątarek; sołectwo Okna – Roman Ogiński (Okna) i Włodzimierz Bógdał (Dębowo); Goreń – Henryk Wichliński i Piotr Karłowski; Krzewent – Stanisław Rusicki i Mariusz Sarzyński.
    • Chleb: Skrzynki – Arkadiusz Pyszkowski; Czarne-Radziszewo – Tomasz Doleszczak; Trzebowo – Władysław Milczarek; Okna – Hubert Jędrzejczak; Dębowo – Barbara Bógdał; Goreń – Barbara Woźniak; Krzewent – Stefan Konikowski.
  3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Jędrzej Tomaszewski, kawaler ze Skrzynek i Magdalena Zielińska, panna ze Świątkowic - zapowiedź pierwsza.

Papieska intencja modlitewna na lipiec

2. W piątek przeżyliśmy uroczystość odpustową ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ten dzień niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci, a jego zewnętrznym przypomnieniem będą nowe ławki w świątyni. W piątek dziękowaliśmy gościom. Dziś przyszedł czas na parafian. Zatem wszystkim, którzy uroczystość przygotowali i sprawili, że można ją było pięknie przeżyć: ubierającym świątynię, asyście, straży pożarnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej, paniom które zadbały o otoczenie parkingu – wszystkim dziś mówię „Bóg zapłać”.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 17:00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Serca Pana Jezusa.
  4. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Wacława Kordylę, Józefa Baranowskiego, Marcina Baranowskiego, Jerzego Kordylę, Andrzeja Jędrzejczaka, Pawła Jędrzejczaka, Irenę Kruszewską, Henryka Kruszewskiego i Romana Ogińskiego z Okien.

1. Miesiąc czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odmawiając codziennie Litanię do Serca Pana Jezusa czerpiemy z bogactwa serca dobroci i miłości pełnego i prosimy, by stało się ono dla nas źródłem wszelkiej mądrości i umiejętności.
  2. W piątek przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Patronów naszej parafii – Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Równocześnie w tym dniu obchodzimy 60. rocznicę poświęcenia naszego kościoła. To dobry moment, by złożyć Panu Bogu dziękczynienie za wszystkie otrzymane tu łaski, a także za ludzi, którzy przez lata troszczyli się o to, by świątynia i jej otoczenie piękniały. Uroczystość rozpocznie się okolicznościowym koncertem chóru Canto z Włocławka o godz. 11:30. Po koncercie uroczysta suma, której będzie przewodniczył ks. dziekan Piotr Głowacki wraz z księżmi rodakami ze Skrzynek. Serdecznie zapraszam całą parafię i odpoczywających tu gości. Asystę, straż pożarną, dziewczynki sypiące kwiaty, służbę liturgiczną – proszę o piękne przygotowanie uroczystości.
  3. Bóg zapłać za ofiarę 1830 zł złożoną w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne. Podziękowanie także dla ofiarodawcy indywidualnego za 200 zł na ławki. Przy okazji informuję, że na odpust wszystkie ławki w kościele będą już nowe.
  4. O posprzątanie i przystrojenie w czwartek kościoła kwiatami proszę: Piotra Ogińskiego, Kazimierza Doleszczaka, Tomasza Doleszczaka, Marcina Wilińskiego, Teresę Piątkowską, Czesława Piątkowskiego, Ryszarda Piątkowskiego, Łukasza Muszyńskiego, Jana Krajewskiego, marka Gospodarowicza i Henryka Guzińskiego z Czarnego.
  5. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Znajdujące się w archiwum parafialnym pamiątkowe zdjęcia z budowy, zaproszenie na uroczystość i wpisy w kronice parafialnej.