1. Trwają spotkania kolędowe, podczas których modlimy się w intencji rodzin z poszczególnych wiosek. W tym tygodniu zapraszam: poniedziałek – Goreń od Rudzińskich; wtorek – Goreń od Wiśniewskich, Niedźwiedź, Telążna Kanał; środa – Skrzynki od Wilińskich do Jabłońskich; czwartek – Skrzynki od Bronikowskich do końca.
  2. We wtorek Kościół rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego celem jest pogłębianie dialogu między różnymi wyznaniami chrześcijańskimi i wspólna modlitwa o to, by skończyły się gorszące podziały.
  3. W sobotę, na Mszy św. o godz. 17:00, spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Osmałek, kawaler z Kłotna i Paulina Pyszkowska, panna z Krzewentu – zapowiedź druga.

Papieska intencja modlitewna na styczeń

1. Rozpoczynamy spotkania kolędowe, podczas których modlimy się w intencji rodzin z poszczególnych wiosek. W tym tygodniu zapraszam: poniedziałek – Czarne-Radziszewo-Leśnictwo-Szkoła; wtorek – Krzewent od Adamskich; środa – Krzewent od Sarzyńskich; czwartek – Krzewent od p. Słoczyńskiej; piątek – Goreń od Czapskich.
  2. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Krzysztof Osmałek, kawaler z Kłotna i Paulina Pyszkowska, panna z Krzewentu – zapowiedź pierwsza.

1. Dziś po sumie spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  2. W czwartek Kościół obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwaną trzech Króli. Na pamiątkę darów, złożonych przez Mędrców ze Wschodu święcimy kredę, kadzidło i wodę święconą. Msze świętej jak w każdą niedzielę. Przypominam, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00. Po Mszy św. modlitwy do Serca Pana Jezusa.
  4. W sobotę, na Mszę św. o godz. 17:00 zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  5. Rozpoczynamy spotkania kolędowe, podczas których będziemy modlić się w intencji rodzin z poszczególnych wiosek. W tym tygodniu zapraszam: poniedziałek – Lubaty, wtorek – Dębowo, środa – Okna, piątek – Trzebowo.

Plan kolejnych spotkań kolędowych:

• 10.01. - Czarne - Radziszewo - Leśnictwo - Szkoła
  • 11.01. - Krzewent od Adamskich
  • 12.01. - Krzewent od Sarzyńskich
  • 13.01. - Krzewent od p. Słoczyńskiej
  • 14.01. - Goreń od Czapskich
  • 17.01. - Goreń od Rudzińskich
  • 18.01. - Goreń od Wiśniewskich, Niedźwiedź, Telążna Kanał
  • 19.01. - Skrzynki od Wilińskich do Jabłońskich
  • 20.01. - Szkrzynki od Bronikowskich do p. Elżbiety Gątarek

1. W Niedzielę Oktawy Narodzenia Pańskiego czcimy Świętą Rodzinę z Nazaretu. To już, tradycyjnie, dzień modlitwy o świętość naszych rodziny. W skierowanym do wiernych z tej okazji liście biskupi polscy piszą między innymi: „Życie w małżeństwie i rodzinie jest dla zdecydowanej większości chrześcijan drogą, na której realizują oni swoje wezwanie do świętości i uczestniczą w życiu i misji Kościoła. W ciągu wieków zapewne wiele małżeństw i rodzin żyło w świętości. Również dzisiaj nie brakuje ludzi głębokiej wiary, którzy w małżeństwie i rodzinie zmierzają do świętości przez sumienne i pełne oddania spełnianie swoich obowiązków. Papież Franciszek nazwał ich świętymi z sąsiedztwa. Świętość niektórych z nich została potwierdzona przez Kościół, aby byli dla nas przykładem i pomocą”.
  2. W piątek kończymy rok 2021. To okazja, by na Mszy świętej o godz. 17, podziękować za otrzymane w nim łaski, przeprosić Boga za słabości i grzechy, i zawierzyć Jego Opatrzności kolejny rok. W Nowy Rok modlimy się o pokój na świecie. Tegoroczne Orędzie Franciszka na ten dzień nosi tytuł: „Dialog międzypokoleniowy, edukacja, praca: narzędziami budowania trwałego pokoju”. Papież pisze w nim między innymi: „Dialog oznacza słuchanie siebie nawzajem, konfrontowanie się, zgadzanie się i podążanie razem. Wspieranie tego wszystkiego między pokoleniami oznacza spulchnianie twardej i jałowej gleby konfliktu i odrzucenia, aby uprawiać tam nasiona trwałego i wspólnego pokoju”.
  3. Jeszcze raz gorąco dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jasełek i świątyni do świąt Narodzenia Pańskiego.
  4. Ze względu na pandemię także w tym roku spotkania kolędowe odbywać się będą w kościele. Pierwsze w następnym tygodniu.
  5. W przyszłą niedzielę, po sumie, spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych.

1. IV Niedziela Adwentu coraz bardziej zbliża nas do tajemnicy Wcielenia Pana. To równocześnie czas wewnętrznego napięcia, usiłującego pogodzić domowe zabieganie z ciszą Nazaretu, pośród której Bóg mówi do człowieka w Jego sercu.
  2. Dla zabieganych i zapracowanych ostatnia okazja do świątecznej spowiedzi od poniedziałku do czwartku, pół godziny przed Mszą świętą. We wtorek odwiedzę, od godz. 9:00, w domach chorych. Proszę zgłaszać w zakrystii.
  3. W piątek rano tradycyjna Msza święta w intencji naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności od ostatniej wigilii.
  4. A wieczorem zasiądziemy z rodziną do stołu. Pielęgnujmy chrześcijański zwyczaj odczytania przed wieczerzą fragmentu Pisma świętego i wspólnej modlitwy, nie dajmy się skusić oglądaniem telewizji; niech nie zabraknie wspólnego śpiewu kolęd.
  5. Msza pasterska tradycyjnie o północy. W tym roku poprzedzona będzie jasełkami, wykonanymi przez dzieci, młodzież i dorosłych. Dlatego zapraszamy do świątyni już na godzinę 23:15.
  6. Msze święte w pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 10:00 i 12:00; w drugie święto, tym razem jest to Niedziela Świętej Rodziny, o godz. 9:00 i 12:00.