1. Przed nami uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Polsce popularnie zwana Bożym Ciałem. To dzień, w którym w sposób szczególnie uroczysty wyznajemy naszą wiarę w prawdziwą i rzeczywistą obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina. Tradycyjna procesja jest także aktem błagalnym, przez który prosimy o błogosławieństwo dla naszych domów, błogosławieństwo w pracach polowych i prosimy o to, by Bóg uchronił nas od głodu, ognia i wojny.
  2. Msze święte w Boże Ciało o godz. 8:00 i 10:00. Po drugiej Mszy świętej wyruszy procesja do czterech ołtarzy, które jak zwykle ustawione będą u p. Tomaszewskich, Witkowskich, Gątarków i przy kościele. Do udziału w niej zapraszam całą parafię i gości. Jak zwykle mamy nadzieję, że nie zawiedzie straż pożarna, asysta, dziewczynki do sypania kwiatów i służba liturgiczna. Próba dla dzieci sypiących kwiaty we wtorek o godz. 16:30.
  3. O posprzątanie i przystrojenie w środę kościoła kwiatami proszę: marię Skowrońską, Zenona Rusickiego, Arkadiusza Rusickiego, Grzegorza Zawalskiego, Edwarda Zasadę, Marka Woźniaka, Stanisława Skowrońskiego, Henryka Skowrońskiego i Konrada Pietruszewskiego z Gorenia Dużego.
  4. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Przemysław Stasiak, kawaler z Krzewentu i Patrycja Cyper, panna z Kaczawki, parafia Lubień Kujawski, zapowiedź pierwsza.
  5. Dzisiejsza taca, jak ogłaszałem, przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Przy okazji informuję, że z ofiar, złożonych na kwiaty do grobu Pańskiego zostało 1400 zł. Do tej kwoty dołożyłem z kasy parafialnej 600 zł i zakupiłem nowoczesny, przemysłowy odkurzacz marki Bosch do sprzątania kościoła.

1. Uroczystością Pięćdziesiątnicy Kościół kończy świętowanie Paschy, czyli tajemnicy Męki, Śmierci, Zmartwychwstania i Zesłania Ducha Świętego – rozpoczynający się jutrzejszym świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła czas zwykły jest okresem, kiedy otrzymane dary łaski przetwarzamy na nasze codzienne zaangażowanie, wyrażające się w trosce o uświęcenie naszych rodzin i miejsc pracy.
  2. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Przemysław Stasiak, kawaler z Krzewentu i Patrycja Cyper, panna z Kaczawki, parafia Lubień Kujawski, zapowiedź pierwsza.
  3. Taca w przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  4. W kancelarii są do odebrania zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii św.

Papieska intencja modlitewna na czerwiec

Niedziela, 2 czerwca – Wniebowstąpienie Pańskie
  8:00 + Kazimierza, Annę Bronikowskich
10:00 + Sławomira i Dariusza Filipiaków (z ok. dnia dziecka, int. mamy

Poniedziałek, 3 czerwca
18:00 + Genowefę Jabłońską (pog), int. bratowej Janeczki z rodz.

Wtorek, 4 czerwca
18:00 + Kazimierza i Kazimierę Kalinowskich (pog), int. Anny i Tadeusza Mazur z
Czerniewiczek

Środa, 5 czerwca
18:00 + Witolda Gołaszewskiego (3 r.śm.), int. żony

Czwartek, 6 czerwca
18:00 + Łukasza Jankowskiego (13 r.śm.)

Piątek, 7 czerwca – I Piątek Miesiąca
18:00 + Władysławę i Leona Szulczewskich

Sobota, 8 czerwca
17:30 + Leokadię, Władysława Ozimków
18:00 + Wiesława Piątkowskiego, int. chrześniaczki Marty

Niedziela, 9 czerwca – Zesłanie Ducha Świętego
  8:00 + W r. święceń ks. Artura Krzyżanowskiego, o błog. i zdrowie dla całej rodziny Krzyżanowskich, int. rodzeństwa z rodzinami
10:00 + Genowefę (16 r.śm.), Feliksa, Bolesława, Eugeniusza Stasiaków
12:00    Za parafian

1. W czerwcu Kościół rozważa tajemnicę miłości, wypływającej z Serca Pana Jezusa i dziękuje za obietnice, złożone świętej Marii Małgorzacie. Każdego dnia modlimy się Litanią do Serca Pana Jezusa. Szczególnym wyrazem czci jest praktyka Pierwszych Piątków Miesiąca. W przypadający w tym tygodniu spowiedź od godziny 17:00.
  2. Przypomnę, że od dziś wakacyjny porządek Mszy świętych, czyli o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.
  3. W zakrystii są do odebrania kasety ze zdjęciami z Pierwszej Komunii świętej.
  4. Przyszła niedziela, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny i zarazem czas obowiązującej każdego katolika spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  5. O posprzątanie i przystrojenie w sobotę kościoła kwiatami proszę: Barbarę Woźniak, Małgorzatę Woźniak, Zbigniewa Skowrońskiego, Wojciecha Zasadę, Pawła Zasadę, Radosława Grzybowskiego, Władysława Skowrońskiego, Piotra Skowrońskiego, Henrykę Brylińską i Jacka Brylińskiego z Gorenia Dużego.

Niedziela, 26 maja – VI Niedziela Wielkanocy
  9:00 + Wiolettę Henke (z ok. dnia matki), int. syna Damiana
12:00    Za parafian

Poniedziałek, 27 maja