1. Rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Ja zawsze będę z wami”. Wspominamy rocznicę objawień w Fatimie i Gietrzwałdzie oraz koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jednak bardziej niż o wspominanie rocznic chodzi w tej modlitwie o kształtowanie razem z Maryją postawy zawierzenia Bogu i Kościołowi. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00.
  2. Dziś w świątyniach całej Polski czytany jest List Episkopatu z okazji przypadającego w przyszłą niedzielę dnia papieskiego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Słowa zostały zaczerpnięte z Listu, jaki święty Jan Paweł II napisał na zakończenie Jubileuszu Roku 2000. Księża biskupi piszę między innymi: „Nadzieja jest zawsze spodziewaniem się dobra. My, chrześcijanie opieramy ją na wierności Boga, na Jego nieodwołalnej miłości miłosiernej, jaką nieustannie okazuje każdemu nas. Jest ona niemal na wyciągnięcie ręki. Jeśli pozwolimy Bogu działać w nas samych, wówczas objawi On swą moc, która będzie widoczna w życiu indywidualnym, rodzinnym, społecznym, politycznym, narodowym i międzynarodowym.” Księża biskupi zwracają się również – jak co roku – byśmy przy okazji tego dnia wsparli żywy pomnik papieski, jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierająca edukację dzieci i młodzieży z najbiedniejszych rejonów Polski. Ofiary będzie można złożyć przed kościołem.
  3. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9:00, poświęcenie różańców dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00.
  5. O posprzątanie i przystrojenie kościoła kwiatami w tym tygodniu proszę: Wacława Grzybowskiego, Henryka Pietruszewskiego, Łukasza Zasadę, Rozalię Pietruszewską, Andrzeja Kwiatkowskiego, Irenę Brylińską, Tadeusza Sekleckiego, Jana Kazimierskiego i Krzysztofa Kazimierskiego z Gorenia Dużego.