1. Jak już informowaliśmy nasza parafia włączyła się w akcję Caritas Polska: Rodzina Rodzinie. Przez sześć miesięcy będziemy wspierać jedną z rodzin ze zniszczonego przez wojnę Aleppo. To Georges Samir Abd Al-Ahad, jego żona Amalb Abd Allah Sayegh lat 34 i córka Antonia lat 9. Ich dom został zniszczony przez wojnę, a Georges stracił w jej wyniku pracę. Nasze wsparcie ma im pomóc w wynajęciu mieszkania, zakupie żywności i opału na miesiące zimowe. Deklaracja została złożona na kwotę 300 zł miesięcznie na okres 6 miesięcy. Ofiary będzie można składać do puszki pod obrazem błogosławionej Bronisławy, a w niedzielę także przed kościołem.
  2. Przypominam także o inicjatywie bratniej pomocy parafialnej. Chętni mogą zadeklarować dzień i godziny, gdy będą do dyspozycji w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  3. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcam do lektury.

Posłuchaj siostry Urszuli Brzonkalik, Franciszkanki Misjonarki Maryi, od lat pracującej w Aleppo: