1. Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W specjalnym Orędziu papież Franciszek po raz kolejny uwrażliwia na bardzo trudne problemy, związane z ucieczką przed wojną, głodem i prześladowaniami. Prosi też, by w każdej parafii odprawiono jedną Mszę świętą ze specjalnego formularza. W naszej parafii uczynimy to na sumie.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 9:00 spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bartłomiej Rudziński, kawaler z Gorenia Dużego i Klaudia Jóźwiak, panna z Poczałkowa, parafia Straszewo – zapowiedź pierwsza.
  4. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • Czwartek, 18 stycznia – Trzebowo
  • Piątek, 19 stycznia – Czarne Nadleśnictwo
  • Sobota, 20 stycznia – Krzewent od Sarzyńskich
  • Poniedziałek, 22 stycznia – Lubaty
  • Wtorek, 23 stycznia – Dębowo
  • Środa, 24 stycznia – Okna
  • Czwartek, 25 stycznia – Krzewent od Adamskich
  • Piątek, 26 stycznia – Krzewent od Rydeckiej
  • Sobota, 27 stycznia – Czarne Szkoła
  • Poniedziałek, 29 stycznia – Skrzynki od Wilińskich
  • Wtorek, 30 stycznia – Skrzynki od Jabłońskich
  • Środa, 31 stycznia – Skrzynki od Czerwińskich

1. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  2. Plan kolędy na najbliższe dni:

Uwaga: w związku z chorobą proboszcza kolęda do soboty, 13 stycznia, jest odwołana. Nowy plan zostanie podany w niedzielę.

• Niedziela, 7 stycznia – Niedźwiedź, Telążna Kanał
  • Poniedziałek, 8 stycznia – Skrzynki od Wilińskich
  • Wtorek, 9 stycznia – Skrzynki od Jabłońskich
  • Środa, 10 stycznia – Skrzynki od Czerwińskich
  • Czwartek, 11 stycznia – Dębowo
  • Piątek, 12 stycznia – Lubaty
  • Sobota, 13 stycznia – Czarne szkoła
  • Poniedziałek, 15 stycznia – Okna
  • Wtorek, 16 stycznia – Czarne, Radziszewo
  • Środa, 17 stycznia - Trzebowo
  1. W niedzielę oktawy Narodzenia Pańskiego tradycyjnie pochylamy się nad tajemnicą życia Świętej Rodziny z Nazaretu. To dobra okazja, by podjąć refleksję nad stylem życia naszych rodzin i podjąć wysiłek – modlitewny i życia – by nauczyć się stylu życia Świętej Rodziny.
  2. Jutro pierwszy dzień nowego, 2018 roku. Rozpoczynamy go pod patronatem Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i wraz z całym Kościołem modlimy się o pokój na świecie.
  3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00. Po Mszy świętej jak zwykle modlitwy do Serca Pana Jezusa.
  4. W sobotę Kościół przeżywa uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce nazywaną Trzech Króli. To także dzień poświęcony modlitwie za misje i misjonarzy. Od kilku lat także dzień tak zwanych orszaków Trzech Króli. We Włocławku rozpocznie się on o godz. 11:20 na Placu Wolności. Zakończy się Mszą świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza w katedrze włocławskiej o godz. 12:00.
  5. Od 2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską w parafii – tzw. kolędę. To okazja do wspólnej modlitwy i rozmowy o bieżących problemach rodzin i parafii. Przeżyjmy ten czas w atmosferze święta i radości. Ich znakiem niech będzie świątecznie przygotowany stół, krzyż, świece i woda święcona.
  6. Plan kolędy na najbliższe dni:

Wtorek, 2 stycznia – Goreń od Czapskich

Środa, 3 stycznia – Goreń od Rudzińskich

Czwartek, 4 stycznia – Goreń od Wiśniewskich

Piątek, 5 stycznia – Czarne Nadleśnictwo

Niedziela, 7 stycznia – Niedźwiedź, Telążna Kanał

Poniedziałek, 8 stycznia – Skrzynki od Wilińskich

Wtorek, 9 stycznia – Skrzynki od Jabłońskich

Środa, 10 stycznia – Skrzynki od Czerwińskich

Czwartek, 11 stycznia – Dębowo

Piątek, 12 stycznia – Lubaty

Sobota, 13 stycznia – Czarne szkoła

1. Wczorajszą spowiedzią weszliśmy w bezpośredni czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy rekolekcjoniście, spowiednikom i wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć dzień skupienia. Po zachodzie słońca zasiądziemy do tradycyjnej wieczerzy wigilijne. Rozpocznie ją lektura Pisma świętego, Modlitwa Pańska i połączone z łamaniem się opłatkiem życzenia świąteczne. Ubogaceni adwentowym Słowem Bożym zróbmy wszystko, by nie były one banalne. Pamiętajmy też o śpiewie kolęd i troszczmy się o to, by w tę świętą noc być przede wszystkim dla siebie.
  2. Świętowanie Tajemnicy Wcielenia rozpoczynamy Mszą Pasterską, sprawowaną o północy. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę. Niech głębokie przeżycie Tajemnicy Wcielenia pozostawi głęboki ślad w naszych sercach.
  3. W zakrystii są jeszcze opłatki wigilijne.

1. W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki, gdyż trwa zaledwie trzy tygodnie. To dobra okazja, by przypomnieć sobie słowa św. Pawła z Listu do Koryntian, przypominającego, że „czas jest krótki” i w ten sposób zachęcającego, by dobrze wykorzystać go do pracy nad osobistym uświęceniem. Pomocą będzie dzień spowiedzi, tradycyjnie przeżywany w naszej parafii w sobotę przed czwartą niedzielą Adwentu. Msze święte o godz. 9:00, 12:00 i 16:00. Spowiedź pół godziny przed Mszą świętą. Rozważania będzie głosił ks. Marcin Lewandowski, duszpasterz Liceum im. Ks. Jana Długosza we Włocławku.
  2. Przyszła niedziela – IV Adwentu – bezpośrednio poprzedza Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Warto przy okazji przypomnieć, że Wigilia, także przeżywana w naszych rodzinach, nie jest związana z dniem przyjmującym post, ale z wieczorem poprzedzającym Uroczystość. Czyli nie powinno się przenosić ją na sobotę.
  3. W zakrystii są jeszcze opłatki wigilijne i świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom. Przygotowanie kościoła do Świąt rozpocznie się w sobotę po Mszy św. o godz. 16:00. Natomiast w czwartek od godz. 9:00 odwiedzę w domach chorych. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.