1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele powszechnym jako pierwszy Dzień Ubogich. W zamyśle papieża Franciszka ma ona być trwałym owocem przeżywanego w ubiegłym roku Jubileuszu Miłosierdzia. Jest ona równocześnie przypomnieniem, że zaangażowanie na rzecz ubogich nie jest jednorazową akcją, ale ważną częścią chrześcijańskiego powołania. Jest wołaniem, byśmy nie zamykali oczu, ale wszędzie tam, gdzie nam Bóg wskaże potrafili i chcieli mieć – jak pisze papież w Orędziu – błogosławione ręce, ochotnie wyciągnięte do ubogich.
 2. Taca w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Przy okazji informuję, że w ostatnich dniach zakupiono brakującą część tak zwanego osprzętu do nagrzewnicy i napełniono zbiornik gazem. Całkowity koszt montażu zbiornika, osprzętu i gazu to 7 500 zł.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Kończy ona rok liturgiczny, tradycyjnie rozpoczynający się pierwszą niedzielą Adwentu. Przypomina również zawierzenie naszych wspólnot parafialnych Chrystusowi Królowi, jakie dokonało się w ub. roku, w 1050 rocznicę chrztu Polski.

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Polsce jako dzień jedności z Kościołem prześladowanym. To dobra okazja, by uświadomić sobie, że na świecie około 250 milionów chrześcijan każdego dnia narażonych jest na męczeństwo. Caritas Polska wspólnie z organizacją Kościół w Potrzebie przygotowała kolejną akcję, której celem jest odbudowa szkoły w zniszczonym przez islamski terror Homs. Na ten cel zostaną przekazane ofiary, jakie w ostatnim czasie złożono do puszki Caritas.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9:00, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
 3. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Przy okazji informuję, że w minionym tygodniu zakopano przy kościele zbiornik na gaz i zamontowano przyłącze. W najbliższym czasie będziemy zakładać nagrzewnicę wewnątrz świątyni. Jędrzejowi Tomaszewskiemu dziękuję za pomoc przy zakopywaniu zbiornika.
 4. O posprzątanie i przystrojenie w tym tygodniu kościoła kwiatami proszę: Kazimierza Widawskiego, Konrada Gołębiewskiego, Elżbietę Krygier, Macieja Sadlaka, Agnieszkę Zasada, Mateusza Muchowicza, Pawła Wiśniewskiego, Jadwigę Wiśniewską, Stanisława Kwiatkowskiego i Pawła Kwiatkowskiego z Gorenia Dużego.

Posłuchaj streszczenia ostatniej katechezy środowej papieża Franciszka

 1. Dzisiaj, w niedzielę poprzedzającą Święto Niepodległości, o godz. 12:00 Msza święta w intencji Ojczyzny, tradycyjnie z udziałem samorządowców powiatu włocławskiego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
 2. Święto Niepodległości przypada w sobotę. Choć nie jest to dzień, w którym obowiązuje uczestnictwo we Mszy świętej, porządek niedzielny. Na Mszy św. o godz. 12:00, jak dziś, ale już we własnym gronie, modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny.
 3. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 9:00, spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii świętej.

Arcybiskup Kondrad Krajewski i jego Uwielbieniowa Łódź Ratunkowa a na niej spotkanie młodzieży łodzkiej z nowym pasterzem diecezji.

 1. W środę, wraz z całym Kościołem, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Stajemy przed Bogiem z wdzięcznością za dar tylu świętych, którzy poprzedzili nas w ziemskiej wędrówce, a teraz są dla nas przykładem, wsparciem, a niekiedy pomocą w trudnościach. Mszę świętą na cmentarzu parafialnym poprzedzi procesja z modlitwami za zmarłych. Początek o godz. 10:00. Wieczorem (jeśli pozwoli na to pogoda) różaniec za zmarłych o godz. 19:00. Pamiętajmy, że jest to przede wszystkim uroczystość religijna. Dlatego chrońmy się przed atmosferą rodzinnego pikniku i prośmy odwiedzające nas rodziny i znajomych o zachowanie modlitewnej powagi w tym miejscu.
 2. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli tak zwany dzień Zaduszny. Naszą modlitwa obejmujemy przede wszystkim oczekujących na pełnię zjednoczenia z Bogiem. Możemy im zaofiarować naszą modlitwę i odpusty, związane z tygodniem modlitw za zmarłych. Msza święta w dzień Zaduszny o godz. 17:00.
 3. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00. Po niej Msza święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 4. W przyszłą niedzielę, poprzedzającą Święto Niepodległości, o godz. 12:00, tradycyjna juz w naszej parafii Msza święta za Ojczyznę, na którą zapraszam wraz z samorządowcami powiatu włocławskiego.
 5. O posprzątanie i przystrojenie w tym tygodniu kościoła kwiatami proszę: Eugeniusza Lazarowskiego, Wojciecha Pawlaka, Tomasza Pawlaka, Joannę Rydz, Renatę Wiśniewską, Urszulę Wiśniewską, Ireneusza Łągiewczyka, Krzysztofa Jankowskiego i Ryszarda Jankowskiego z Gorenia Dużego.
 6. Podczas wczorajszego turnieju ministranckiego nasze dwie drużyny: ministrantów w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym zdobyły drugie miejsce. Ministrantom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Poniżej kilka foto z hali w Baruchowie.

 1. Trwa miesiąc różańca. Zapraszam na nabożeństwa: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00.
 2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać ofiary na tak zwane wypominki za zmarłych. Porządkując cmentarz pamiętamy nie tylko o najbliższym otoczeniu grobu. Bardziej bowiem niż grób świadectwo o nas wydaje to, co jest przed i za ogrodzeniem cmentarza.
 3. W sobotę o godz. 9:00 ministranci z dekanatu kowalskiego rozegrają turniej piłki halowej. Nasza parafia wystawiła dwie drużyny. Zapraszamy do hali sportowej przy SP w Baruchowie i prosimy o doping. Ministrantom życzymy przejścia do rozgrywek rejonowych.
 4. Bóg zapłać za ofiarę 1 015 zł, złożoną w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne.

Dziś rozpoczyna sie kolejny Tydzień Misyjny. Obejrzyj film o misjach polskich Franciszkanów w Boliwii i nie zapomnij o modlitwie w intencji misji i misjonarzy.