1. Trwa miesiąc różańca. Zapraszam na nabożeństwa: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00.
  2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętamy o modlitwie za zmarłych. W zakrystii i kancelarii parafialnej można składać ofiary na tak zwane wypominki za zmarłych. Porządkując cmentarz pamiętamy nie tylko o najbliższym otoczeniu grobu. Bardziej bowiem niż grób świadectwo o nas wydaje to, co jest przed i za ogrodzeniem cmentarza.
  3. Bóg zapłać za ofiarę 219 zł, złożoną w ubiegłą niedzielę na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na inwestycje parafialne.
  4. O posprzątanie i przystrojenie kościoła w tym tygodniu proszę: Stanisława Karłowskiego, Piotra Karłowskiego, Stanisława Zielińskiego, Leszka Grudzińskiego, Jadwigę Zielińską, dariusza Woźniaka, Józefa Rusickiego, Annę Matusiak i Marcina Matusiaka z Gorenia Dużego.

1. Trwa miesiąc różańca. W tym tygodniu, w piątek, przeżywamy różaniec w szczególny sposób. W tym bowiem dniu przypada setna rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie, gdzie Matka Boża nawoływała do pokuty oraz prosiła o odmawianie różańca i oddanie świata jej Niepokalanemu Sercu. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00.
  2. Dziś obchodzimy kolejny, XVII Dzień Papieski. W tym roku przypomina ona nam nauczanie świętego Jana Pawła o nadziei. Tradycyjnie też składamy po Mszach świętych ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundację wspierającą edukację młodzieży z ubogich rejonów Polski.
  3. Dziś, po Mszy św. o godz. 9:00, poświęcenie różańców dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  4. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne.
  5. O posprzątanie i przystrojenie kościoła kwiatami w tym tygodniu proszę: Pawła Grabskiego, Jana Zasadę, Jarosława Rybickiego, Henryka Wichlińskiego, Wiesława Olczaka, Ryszarda Jabłońskiego, Waldemara Jabłońskiego, Józefa Rudzińskiego i Jerzego Matusiaka z Gorenia.

1. Rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. W tym roku przeżywamy go pod hasłem „Ja zawsze będę z wami”. Wspominamy rocznicę objawień w Fatimie i Gietrzwałdzie oraz koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Jednak bardziej niż o wspominanie rocznic chodzi w tej modlitwie o kształtowanie razem z Maryją postawy zawierzenia Bogu i Kościołowi. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00, w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00.
  2. Dziś w świątyniach całej Polski czytany jest List Episkopatu z okazji przypadającego w przyszłą niedzielę dnia papieskiego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!” Słowa zostały zaczerpnięte z Listu, jaki święty Jan Paweł II napisał na zakończenie Jubileuszu Roku 2000. Księża biskupi piszę między innymi: „Nadzieja jest zawsze spodziewaniem się dobra. My, chrześcijanie opieramy ją na wierności Boga, na Jego nieodwołalnej miłości miłosiernej, jaką nieustannie okazuje każdemu nas. Jest ona niemal na wyciągnięcie ręki. Jeśli pozwolimy Bogu działać w nas samych, wówczas objawi On swą moc, która będzie widoczna w życiu indywidualnym, rodzinnym, społecznym, politycznym, narodowym i międzynarodowym.” Księża biskupi zwracają się również – jak co roku – byśmy przy okazji tego dnia wsparli żywy pomnik papieski, jakim jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierająca edukację dzieci i młodzieży z najbiedniejszych rejonów Polski. Ofiary będzie można złożyć przed kościołem.
  3. Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9:00, poświęcenie różańców dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej.
  4. W tym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16:00.
  5. O posprzątanie i przystrojenie kościoła kwiatami w tym tygodniu proszę: Wacława Grzybowskiego, Henryka Pietruszewskiego, Łukasza Zasadę, Rozalię Pietruszewską, Andrzeja Kwiatkowskiego, Irenę Brylińską, Tadeusza Sekleckiego, Jana Kazimierskiego i Krzysztofa Kazimierskiego z Gorenia Dużego.

Niedziela, 1 października – XXVI Niedziela Zwykła
  9:00 + Janinę, Zygmunta Zielińskich
12:00    O błog. Boże dla Marcela w 1 r. urodzin, int. rodziców

Poniedziałek, 2 października – Świętych Aniołów Stróżów
17:00 + Helenę Frankowską (pog), int. r. Rzegockich, Barankiewiczów i Wiśniewskich

Wtorek, 3 października
17:00 + Józefa Staniszewskiego (pog), int. Zdzisława Ostrowskiego z rodz.

Środa, 4 października – św. Franciszka z Asyżu
17:00 + Leokadię Stanisławską (pog), int. syna Zbigniewa

Czwartek, 5 października – św. Faustyny Kowalskiej
17:00 + Jerzego Jeziorskiego (1 r.śm.), int. córki Mirosławy z mężem i dziećmi

Piątek, 6 października - I Piątek Miesiąca
17:00 + Genowefę, Beniamina Rosińskich, dziadków Rosińskich

Sobota, 7 października – NMP Różańcowej
17:00 Dziękczynna w 45 rocznicę ślubu Elżbiety i Jana Pietruszewskich

Niedziela, 8 października – XXVII Niedziela Zwykła
  9:00 + Bolesława Nowackiego (23 r.śm.), Wiolettę Henke, Jerzego Nowackiego
12:00    Za parafian

Niedziela, 24 września – XXV Niedziela Zwykła
  9:00 + Genowefę, Stefana Jasiakiewiczów
12:00    Za parafian

Poniedziałek, 25 września
18:00 + Jerzego Nowackiego (pog), int. r. Nowaków z Gołaszewa

Wtorek, 26 września
18:00 + Wiolettę Pawlak (pog), int. babci i chrzestnej z rodz.

Środa, 27 września
18:00 + Wandę Kwiatkowską (pog), int. Zenobii Stefańskiej z Kowala

Czwartek, 28 września
18:00 + Janinę Piątkowską (pog), int. wnuka Krzysztofa z rodz.

Piątek, 29 września

Sobota, 30 września